09.12.2023 06:18
Home Kuriozitete

Kuriozitete

Festë në Riad për Ronaldon, shifra e pabesueshme që arrin sonte

Cristiano Ronaldo pranë një momenti historik të ri në karrierën e tij të gjatë futbollistike në Arabinë Saudite. Gjithçka gati në Riad për festën...

Shkencëtarët kanë zbuluar procesin fizik që qëndron pas “shpërthimit” të yjeve

Dielli prodhon vazhdimisht shpërthime diellore, të cilat kanë një ndikim të rëndësishëm në Tokë. Edhe pasi janë kaq të fuqishme, ato janë të parëndësishme...

E pabesueshme! Planeti 13 herë më i madh se Toka rrotullohet rreth një “ylli...

Shkencëtarët kanë zbuluar një planet jashtëzakonisht të madh, aq sa e kanë të vështirë ta besojnë se ekziston! Në një studim të ri të botuar...

Gjërat që duhet të bëni para se viti të përfundojë

Koha ikën shumë shpejt dhe pas pak ditësh troket Viti i Ri. Para se të gjithë të rifillojnë jetën normalisht në janar, zakonisht në...

SPAK po prodhon politikë, por nuk mund të prodhojë opozitë

Mero Baze SPAK nuk po vepron politikisht në punën e tij, por ama po prodhon politikë më shumë se gjithë partitë politike së bashku,...

A e dini se stina e dimrit dëmton baterinë e celularit tuaj? Arsyet do...

Gjithçka që bëjnë telefonat tanë, është me të vërtetë e mrekullueshme. Por ka një gjë që nuk e bëjnë dot mirë: t’i rezistojnë motit...

Aeroporti më i rrezikshëm në botë me një seri rrëzimesh vrasëse, përfshi dhe përplasje...

Aeroporti Tenzin-Hillary në Lukla të Nepalit ka një pistë vetëm 20 metra të gjerë dhe 550 metra të gjatë dhe është ndërtuar në një...

Neuronet fillojnë të humbasin në të 30-at, eksperti i njohur flet për humbjen e...

Humbja e kujtesës mund të konsiderohet normale, veçanërisht me moshën Këtë ka pohuar për HuffPost Carmen Carrión, një neuropsikolog dhe një asistent profesor i neurologjisë...

Gazetari dyshon se qeveria amerikane po fsheh njohuritë që ka për UFO-t: Alienët mund...

Qeveria amerikane nuk është plotësisht transparente për atë që di për UFO-t, sipas një gazetari që sapo shkroi një libër mbi këtë temë. Garrett Graff,...

E rrallë! Lindi binjakët në moshën 70-vjeçare, kush është ‘nëna më e vjetër e...

Një grua 70-vjeçare ka sjellë në jetë binjakë në një spital në Ugandë. Safina Namukwaya lindi një djalë dhe një vajzë me operacion cezarian...