Çdo muaj fsheh surpriza dhe ngjarje të këndshme dhe të pakëndshme për disa shenja të horoskopit dhe e njëjta gjë vlen edhe për janarin, i cili do të sforcojë disa, por do t’i bëjë të tjerët të lumtur në shumë mënyra. Nëse i përkisni njërës prej këtyre shenjave, do të keni një muaj të mrekullueshëm!

UJORI

Nëse përjashtoni një surprizë mjaft të pakëndshme që ju pret më 14/1, gjatë gjithë pjesës tjetër të muajit do të kaloni nga një sukses në tjetrin. Të uritur për të arritur qëllime personale dhe të tjera, kreativitet intensiv, mundësi për romanca të reja me Jupiterin që ju shtyn gjithnjë e më shumë, në shumicën e dëshirave tuaja do të keni sukses, sepse kudo që të jeni, ju do të bëni përshtypje, do të keni njohje të reja dhe do të gjeni njerëz të gatshëm t’ju dëgjojnë dhe të diskutojnë propozimet apo idetë tuaja. Tërheqja juaj merret si e mirëqenë, ndaj nga data 27 e në vazhdim do të jeni në maksimumin seksual, ndërkohë që është i mundur edhe një përmirësim financiar.

BRICJAPI

Nëse përjashtoni Merkurin retrograd në shenjën tuaj, i cili do të rikthejë disi disa nga ndjekjet tuaja personale ose do të rikthejë çështje të vjetra që kërkojnë zgjidhje, gjithçka tjetër në jetën tuaj po shkon…”vaj”! Do të zgjidhni e lidhni dhe qëllimet do të arrihen njëri pas tjetrit. Nëse kërkoni edhe ndihmën e fatit (shih Jupiterin në 4), atëherë shumë nga problemet tuaja do të zgjidhen. Në shtëpi, përsëri, gjithçka është mirë, gjithçka po lulëzon. Në aspektin romantik, siç tregon gjithçka, edhe ju do të ngriheni nga 3/1 dhe do bëheni më të dashuruar dhe më të çmendur, ndërsa financiarisht prisni shumë me ardhjen e Venusit në shtëpinë tuaj të dytë.

GAFORRJA

Dhe ti, Gaforre, nëse ke lindur në ditën e parë të muajit, do të gëzosh një janar të bukur dhe ke shumë për të pritur si në financat ashtu edhe në aferat e dashurisë, të cilat, siç tregon gjithçka, do të marrin një ngritje nga 3/1 dhe më pas në 21/1. Nuk do të gjeni paqe (në kuptimin e mirë), dhe edhe nëse dëshironi të shenjtëroni veten, tundimet nuk do t’ju lejojnë. Kaloni dhe lini mënjanë pritshmëritë e mëdha. Pritet të merrni para, të cilat do t’ju ndihmojnë të mbyllni probleme dhe duke qenë se jeni të mirë edhe në menaxhimin e tyre, do t’ju mbeten edhe pak për të lënë mënjanë për ditët më të vështira. Jupiteri, duke mbetur në shtëpinë tuaj të 10-të, megjithatë do të sigurohet që të bëheni të njohur për punën tuaj, kështu që promovimi është gjithashtu në lojë.

DEMI

Janari sjell disa tronditje për sa i përket punës dhe çështjeve profesionale, por universi mund t’ju shtyjë në një rrugë që e konsideron të duhurën për ju, ku mund të performoni më shumë. Pritet të shfaqet një fushë e re e ndritur lavdie, ose të paktën kështu duhet të përballeni me çdo sfidë, ndërkohë që ka shumë gjasa që një person kyç t’ju bëjë një propozim, i cili edhe pse do të jetë i “i huaj” për ju, nëse ju e pranoni atë, mund t’ju sjellë një sukses profesional, njohjen që kërkoni, por edhe perspektiva të reja financiare. Në aspektin romantik, nga data 27 e tutje do të shkëlqeni, shoqërisht do bëni njohje të reja, madje mund të keni një interes të ri, të pashëm!