Jemi vetëm një frymë larg natës së Krishtlindjes dhe jemi të sigurt që shumë prej jush ende nuk e keni vendosur se çfarë të vishni!

Ne mund t’ju sugjerojmë disa ngjyra që përputhen me psikikën e çdo shenje të Horoskopit dhe që mund t’ju japin disa ide pak para se t’ju zërë paniku! Qetësohu! Ne kemi zgjidhjen dhe është më e mira.

Cila ngjyrë i përshtatet çdo shenje të Horoskopit për natën e Vitit të Ri?

DASHI

E kuqja e thellë i përshtatet shenjës suaj. Simbolizon pasionin dhe guximin, ndërsa njerëzit e Dashit kanë nevojë për diçka për t’i qetësuar, me ngjyrën e bardhë dhe rozë. Është mirë të shmangni ngjyrat e zeza dhe ato të errëta në përgjithësi. Zgjidhni një fustan të kuq të zjarrtë dhe mahnitni të gjithë!

DEMI

Roza dhe e bardha përputhen vërtet me temperamentin e shenjës suaj të zodiakut. Ngjyrat bojëqielli dhe toka si kaki, kafe dhe bezhë ju përshtaten shumë. Vishni një fustan të bukur maxi blu dhe dilni nga turma!

BINJAKËT

Ju e doni ngjyrën jeshile, pasi ajo simbolizon rininë, rinovimin dhe kreativitetin. Ngjyra të tjera që ju përshtaten gjithashtu janë e zeza, e bardha, roza dhe e kuqja. Ajo zgjodhi një kombinim të gjelbër dhe mahniti të gjithë sytë.

GAFORRJA

Blu, e bardha dhe jeshile janë ngjyrat që ju përshtaten. E kuqja mund t’ju ndihmojë të gjallëroni kur ndiheni të dëshpëruar, por në përgjithësi është më mirë ta shmangni sepse mund të jetë emocionalisht e mërzitshme.

LUANI

Ngjyra portokalli ju përshtatet. Duke e veshur do të theksoni talentin tuaj dhe atmosferën magnetike të personalitetit tuaj. Ngjyra të tjera që ju përshtaten janë vjollca, e kuqja dhe ari.

VIRGJËRESHA

Nuancat e zbehta dhe pastel, nga pjeshkë dhe vjollcë në blu të hapur dhe rozë të hapur, ju përshtaten shumë. Nuancat e jeshiles, por edhe jeshile në kombinim me të zezën janë freskuese dhe në harmoni me temperamentin e Virgjëreshave.

PESHORJA

Blu është ngjyra ideale për ju, pasi simbolizon ekuilibrin dhe harmoninë në të gjitha sferat e jetës. E bardha, roza dhe e zeza gjithashtu i përshtaten natyrës dhe temperamentit tuaj.

AKREPI

E kuqja përputhet me atmosferën sekrete të shenjës suaj. Nuancat e vjollcës, jeshiles, gështenjës dhe e kuqes me një nuancë të zezë janë ato që ju përshtaten. Nuancat e zbehta dhe ngjyrat pastel nuk janë për ju.

SHIGJETARI

Ju pëlqen portokallia, e kuqe dhe e verdhë. Në përgjithësi, e verdha dhe bluja janë ngjyrat tuaja të preferuara dhe ato që i përshtaten shumë temperamentit tuaj. Ndonjëherë, e bardha mund t’ju qetësojë dhe relaksojë. E zeza, edhe pse ju tërheq, nuk ka një ndikim shumë pozitiv.

BRICJAPI

Bricjapët preferojnë tonet e tokës, si kafe dhe kaki. Ato shmangin të kuqen, ndërsa e bardha i lajkaton, ashtu si dhe kombinimet e bardha me të zezën që janë të preferuarat e tyre. Zgjidhni një ansambël bardh e zi, i cili është mishërimi i modës!

UJORI

Vjollca dhe ngjyra të tjera psikedelike i përshtaten Ujorit ekscentrik. Me Uranin si sundimtarin e tyre, ata përgjithësisht i duan nuancat jokonvencionale dhe mund të veshin ngjyra që nuk përputhen me njëra-tjetrën, por megjithatë arrijnë një efekt harmonik.

PESHQIT

E verdha i përshtatet shumë shenjës suaj. Nuancat e ndritshme dhe “agresive” zakonisht nuk përputhen me ndjeshmëritë tuaja delikate. E bardha është ngjyra juaj e preferuar dhe ajo që përputhet me temperamentin tuaj, ndërsa ajo që është kundër natyrës tuaj është jeshile.