Aktorja e famshme shqiptare, njëkohësisht edhe ish-banore e Big Brother VIP, Monika Lubonja ishte e ftuara e parë në emisionin “S’e luan topi” në Top Channel këtë të shtunë.

Ajo rrëfeu një prej episodeve më të guximshme në karrierën e saj, atë të vitit 1990, ku puthi aktorin Ndriçim Xhepa.

“Guximi im i parë ishte në vitet ’90 të flasim një gjë që në atë kohë filmi ishte gjëja më e shtrenjtë dhe nuk bëheshin siç bëheshin për 40 vite, por merrte gati një vit, pavarësisht se u shfaq në 91-shin.

Atëherë isha 18-19 vjeç, dikush mund të thotë pse mos të bëjmë, një revolucion, unë isha me profesorin tim se Çim Xhepa ishte profesor i fjalës artistike, sikur të putheni ju të dy ia bënë, i pashë njëherë thashë si të puthemi.

Ai ishte bashkëshorti im në rol, thanë hajt tani të thyejmë akullin, unë isha një studente, sapo kisha marrë filmin e parë, unë thash okay, Çimi nuk foli, e para që foli isha unë, ky ishte guximi im i parë. Ne nuk arritëm dot, se kur u bë filmi ishin në një dilemë, se edhe koha.

Në 91-shin u xhirua u paketua dhe u montua, or nuk ishte bërë pjesa e muzikës, sapo kishte filluar ndryshimi, ata e vunë puthjen”, tha Monika.