Pas çiftit që u formua në shtëpinë e Big Brother Vip Kosova, midis Getinjos dhe Vivien, tashmë është krijuar një tjetër çift. Një marrëdhënie e re duket se po lind midis Andit dhe Gresës, banorëve të tjerë të spektaklit.

Duke folur për raportin e tyre në spektaklin e fundit ata shprehën hapur pëlqimin për njëri-tjetrin. Mbrëmjen e djeshme ata shkëmbyen edhe një puthje me njëri-tjetrin.

Është modelja ajo që në pamjet e para shihet të ketë bërë hapin e parë duke i dhuruar një puthje në buzë Andit. Të dy janë të shtrirë bashkë në shtrat ndërsa ndajnë momentin intime për herë të parë.

Andi dhe Gresa janë çifti i dytë i këtij formati pas Getinjos dhe Vivien. Këta dy të fundit kanë pasur momente zënkash dhe debatesh me njëri-tjetrin, por mbetet për t’u parë se si do vazhdojë marrëdhënia që sapo kanë krijuar.