Planeti dominues në dashuri nuk është askush tjetër veçse Venusi, e cila sigurisht që nuk qëndron ende. Lëviz në orbitën e vet dhe në përputhje me rrethanat ndikon në secilën shenjë, e cila sipas rrjedhës së saj do të ketë zhvillime pozitive ose negative.

Pra, cilat janë datat e planetit të dashurisë, por edhe si do të ndikojnë ato në marrëdhëniet tona të dashurisë, në varësi të shenjës sonë të zodiakut?

26 janar – Afërdita lartësohet te Peshqit

Dashuria, arti dhe lidhja do të mbizotërojë atë ditë dhe gjatë gjithë javës te peshqit, por për të gjithë ata që kanë një ashendent në atë shenjë.

15 shkurt – Afërdita “viziton Neptunin tek Peshqit”

Ashtu si ne festojmë romancën dhe dashurinë, planeti i Venusit zhvendoset në Neptun, i cili është në Peshqit, dhe kjo në përgjithësi nënkupton biseda të thella, ndjenja sipërfaqësore dhe shumë e shumë imagjinatë.

1 Mars – Venusi në Jupiter, i cili është në Dashi

Kjo do të jetë një ditë e jashtëzakonshme, pasi Venusi dhe Jupiteri janë kombinimi më ideal për dashurinë. Ka më shumë gjasa që ju Dashi të ndiheni të sigurt dhe të gatshëm për të pushtuar edhe dëshirat tuaja më të egra.

3 Mars – Afërdita në Chiron

Lajm jo edhe aq i mirë, pasi diçka e tillë do të thotë kthim në të kaluarën, nostalgji dhe se ndoshta nuk e keni kapërcyer personin që dëshironit. Ka shumë mundësi që të ndiheni të bllokuar dhe të mos ecni dot përpara.

16 Mars – Afërdita në Dem

Demi kanë sërish planetin e tyre sundues në shenjën e tyre, i cili do të prekë të gjitha shenjat, duke vënë në pah sensualitetin dhe kënaqësinë.

30 Mars – Venusi lidh Uranin në Demi

Në lojë hyn edhe Urani, duke sjellë surpriza të këndshme në dashuri. Mos hezitoni të shprehni versionin e vërtetë të vetes.

4 maj – Afërdita te Binjakët

Është koha për të shijuar partnerin dhe për ta lënë sensualitetin tuaj të shkëlqejë. Mos harroni të flirtoni dhe të afroheni me personin që ju intereson. Do të jetë mirë.

12 maj – Afërdita në treshen e Gaforres Saturni tek Peshqit

Kjo është ndoshta koha kur do të ndjeni nevojën për ndryshim. Çfarë duhet bërë për t’u ndjerë sërish i sigurt? Emocione dhe reflektime të forta në sipërfaqe.

2 qershor – Venusi në Neptunin e Gaforres

Datat alternative, destinacionet e “kërkuara” dhe diskutimet e veçanta do të zhvillohen në këtë ditë dhe shumë prej jush do të kalojnë një kohë të paharrueshme.

11 qershor – Afërdita në Luanin shesh Demin

Koha për njohje kuptimplota, biseda dhe “lidhje”.

22 korrik – Afërdita retrograde tek Luani

Vështirësitë në dashuri janë pjesë e jetës dhe sipas astrologjisë kjo është data kur marrëdhëniet do të tronditen dhe ndjenjat e vështira do të dalin në sipërfaqe.

16 shtator – Afërdita në Luan formon një katror me Jupiterin në Dem

Siç e përmendëm, ku Venusi dhe Jupiteri, kombinimi ideal dhe favorizimi në dashuri. Do ta vlerësoni partnerin tuaj më shumë se kurrë, por edhe gjërat e vogla që kanë rëndësi.

21 tetor – Afërdita në treshen e Virgjëreshës Jupiteri në Dem

Besimi dhe fuqia do të mbizotërojnë dhe do të ndihmojnë pothuajse të gjitha shenjat për të arritur qëllimin e tyre.

8 nëntor – Venusi në Peshorja

Flirtimi është një art, por një lojë veçanërisht e këndshme. Planeti i dashurisë vjen t’ju kujtojë këtë, në mënyrën më të mirë.

9 dhjetor – Afërdita në Akrep Përballë Jupiterit në Demi

Ka një vijë të hollë midis një kënaqësie dhe një obsesioni. Më mirë të përqendroheni tek e para për atë ditë.

25 dhjetor – Afërdita në Akrep dhe treshja e Neptunit te Peshqit

Dëshirat tuaja realizohen dhe nga një darkë ëndrrash, në një ekskursion të paharrueshëm me partnerin, ka shumë mundësi që ëndrrat tuaja të realizohen.