Horoskopi i dashurisë së çdo shenje të zodiakut në astrologji është këtu për të enjten, 12 janar 2023. Ja çfarë po ndodh në dashuri dhe cilat këshilla janë më të mira për marrëdhëniet tuaja, sipas astrologjisë.

Dashi
Zemra jote është shumë e vlefshme, Dashi dhe kur bie në dashuri me dikë, bie më fort se sa mund të shprehesh.

Por ka raste kur pasioni digjet aq fort sa shuhet shpejt. Romanca e sotme mund të duket e pasigurt, por ju kurrë nuk e dini se ku mund të shkojnë gjërat me personin e duhur në jetën tuaj.

BB Media
Demi
Netflix dhe qetësia mund të jenë joshëse për të pranuar kur dëshironi një përqafim dhe pak dashuri.

Megjithatë, ju dëshironi të jeni të dashuruar dhe të dashur në një mënyrë që meritoni. Mund të ndiheni më mirë të refuzoni sonte dhe të shihni nëse një ofertë për një datë reale zgjatet.

Binjakët
Biseda e ëmbël dhe pak flirtim mund të duken mjaft të padëmshme, veçanërisht me mesazhe me tekst.

Ju mund të shijoni një bisedë të mirë që ju vjen në kokë. Stimulimi intelektual është gjithashtu një mënyrë e shkëlqyer që një person të lidhet me zemrën e saj.

Gaforrja
Muzika dhe dashuria shkojnë së bashku si një dorë për dore. Ju meritoni një mburrje të vogël dhe këngët tuaja të preferuara po thërrasin emrin tuaj.

Nëse jeni të lodhur duke dëgjuar meloditë që ju kujtojnë partnerin tuaj me reklama, mund të jetë e drejtë të përmirësoni shërbimin tuaj të transmetimit Spotify në një llogari kryesore.

Luani
Ka diçka për sot, Leo. Ju keni atë faktor ‘Ai’ dhe ka një atmosferë tek ju që të tjerët e shohin tërheqës dhe qetësues kufitar.

Është një ditë e mrekullueshme për të përditësuar fotot e profilit tuaj në internet për aplikacionet e takimeve dhe për t’u kthyer në Tinder nëse jeni duke kërkuar për dashuri dhe nuk keni gjetur sukses në takimet në Facebook.

Virgjëresha
Është shumë joshëse të kontrollosh një ish, Virgjëreshën. Por përpiquni t’i rezistoni tundimit për të parë se çfarë po bën një flakë e vjetër në internet. Mund të jetë vetëm një vështrim i vogël, por ngulit një kujtesë në zemrën dhe mendjen tuaj.

Për ta kapërcyer vërtet këtë person, jepini vetes një ose dy javë një ish-agjërim, në mënyrë që më në fund t’i kaloni një herë e përgjithmonë.

Peshorja
Kur dashuria juaj për një mik kthehet në një dashuri të fshehtë, është e vështirë të thyeni heshtjen dhe të mos i tregoni se si ndiheni vërtet.

E vërteta është se ata mund ta dinë tashmë. Sot, mund të jetë joshëse të provoni ujërat në këtë romancë të mundshme duke parë nëse të dy dëshironi t’i çoni gjërat pak më tej dhe të shkoni në një takim të parë zyrtar.

Akrepi
Një marrëdhënie e lidhur me punën është e ndërlikuar dhe ju do të dëshironi të jeni të sigurt se ky është vendimi i duhur për ju.

Ata mund t’ju shtyjnë të bëni hapin e besimit, por vetëm ju mund të vendosni nëse ia vlen dhimbjet e zemrës nëse gjërat nuk funksionojnë.

Pyete veten nëse ata janë personi me të cilin e shihni të ardhmen tuaj ose dikush me të cilin e keni lënë vigjilent dhe duhet të krijoni një hapësirë ​​për të parë nëse ndjenjat tuaja ndryshojnë më vonë.

Shigjetari
Mos e mbianalizoni marrëdhënien. Ndonjëherë mund të futesh kaq thellë në kokën tënde nëse je apo jo i dashuruar apo i ngjashëm me dikë.

Ju madje mund të flisni për të mos qenë me ta për shkak të kësaj. Dashuria juaj për lirinë është e fortë dhe nevojitet ‘biseda’ për atë që ndjeni vërtet.

Bricjapi
Mbajtja e një sekreti nga bota dhe vetëm mes juve mund të ndiheni emocionuese.

Qoftë shtatzënia, fejesa apo vendimi për t’u bashkuar me njëri-tjetrin, ndalimi derisa të jeni të dy 100 për qind të sigurt është një shenjë pjekurie dhe rritjeje.

Ju keni kaluar një nivel të ri intimiteti me bashkëshortin tuaj dhe kjo është një shenjë e gjërave të mëdha që do të vijnë.

Ujori
Ju jeni njerëzor dhe ndoshta po mendoni për një person tjetër ndërsa jeni në një marrëdhënie me dikë tjetër. Mund të jetë një shenjë se romanca juaj aktuale është në telashe ose diçka mungon në zemrën tuaj.

Në vend që të veproni sipas mënyrës se si po ndiheni në mënyrë impulsive, bisedoni gjërat me një terapist ose dikë të cilit i besoni.

Peshqit
Ju dëshironi të shijoni të gjitha përfitimet e një marrëdhënieje të shëndetshme dhe të dashur me dikë të cilit i besoni thellësisht me gjithë zemër.

Pra, kur ato ndjenja bezdisëse fillojnë të shfaqen brenda jush, pyesni nëse duhet të lini vigjilent dhe mendoni nëse kjo ka të bëjë me partnerin tuaj aktual apo të shkuarën.