Dashi

Me Venusin jo harmonik mund të ketë ndonjë sherr në jetën private. Në punë? Ka disa pavendosmëri për hapat e ardhshëm, por shumë shpejt do të kuptoni se çfarë të bëni me jetën tuaj profesionale.

Demi

Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj

Në dashuri për beqarët që mund të bëjnë takime shumë interesante. Në punë jeni plot ide dhe ka ardhur momenti t’u tregoni të gjithëve se çfarë vleni.

Binjakët

Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor

Në dashuri ka pak nervozizëm dhe pavendosmëri. Në punë ka ardhur koha të kuptoni se cilat janë prioritetet tuaja.

Gaforrja

Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik

Kjo ditë fillon paksa ngadalë për ndjenjat por dalëngadalë do të përmirësohet. Në punë ka shumë angazhime por nëse ndiheni të mbingarkuar kërkoni ndihmë.

Luani

Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht

Një ditë e bukur për dashurinë, madje edhe për beqarët do të gjeni shumë mundësi për të njohur njerëz të rinj. Në punë mund t’ju duhet të përballeni me disa dokumente të pazgjidhura.

Virgjëresha

Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator

Në dashuri është më mirë të mos e shtyni shumë litarin dhe në punë është më mirë të kuptoni se çfarë dëshironi përpara se të nënshkruani një marrëveshje.

Peshorja

Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor

Kjo ditë mund të dhurojë emocione të bukura, sidomos në pjesën e parë. Në punë mund t’ju duhet të rishikoni marrëveshjet.

Akrepi

Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor

Në dashuri është më mirë të mos jeni shumë kërkues me partnerin tuaj, ai mund të lodhet. Në punë keni nevojë për më shumë garanci.

Shigjetari

Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor

Ditë e bukur për ndjenjat, keni gjetur një ekuilibër të bukur në dashuri. Në punë keni shumë ide fituese.

Bricjapi

Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar

Yjet flasin për takime të reja interesante, mos u ndalni. Në punë keni një dëshirë të madhe për të bërë, përpiquni të zgjidhni vetëm projektin e duhur për t’u zhytur.

Ujori

Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt

Dashuria shkëlqen sërish në jetën tuaj dhe në punë keni një dëshirë të madhe për ndryshim, së shpejti do të mund të gjeni mundësi të reja.

Peshqit

Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars

Nëse jeni ende beqar, shikoni përreth dhe në punë është më mirë të bëni gjithçka me qetësi pa vonuar dhe të largoheni një hap nga afatet me një mal me gjëra për të bërë.