Luiz Ejlli është një nder personazhet me të komentuara në Big Brother Vip Albania,ku me semundjen e tij bëri buje të madhe ku gjithë Shqiptarin bëri per vete.

Ai është nje nder lojtaret me strategjik qe ka pasur Big Brother ndonjehere. Se fundmi po qarkullon një video e Luizit ku shihet një celular.

Duke qene se video eshte bere shume virale dhe po perflitet shume nga te gjithe dhe dihet qe eshte nje veprim qe te perjashton automatikisht nga shtepia e BBV.

Por publiku eshte i ndare ne shume mendime. Ka mbeshtetes qe thone qe eshte thjesht bluza e tij dhe nuk eshte celular,

por ka edhe nga qytetare te tjere te cilet mendojne se te gjithe banoret kane celular brenda dhe qe flasin me te shtepise se tyre.

Nuk eshte hera e pare qe banoret kapen nga shikuesit me paisje te ndryshme te cilat dyshohen qe fusin informacion nga jashte brenda ne shtepi.