Zbardhet lista e 62 kandidatëve të koalicionit “Bashkë Fitojmë” për këshillin bashkiak të Tiranës.

Lista kryesohet nga Ilir Alimehmeti i cili doli i dyti në garën e primareve për bashkinë e Tiranës, ndjekur nga Silva Caka nga Partia e Lirisë.

Lista pasohet nga Endrit Braimllari dhe gazetarja Beti Njuma e cila është një ndër emrat surprizë e cila i bashkohet ekipit të Këlliçit në garën për Tiranën.

Nga ana tjetër pjesë e kësaj liste janë edhe disa nga kandidatët e tjerë të primareve që u renditën pas Alimehmetit si Julian Deda, Enkelejda Fejzo dhe Adriana Kalaja.

Lista e plotë

Ilir Alimehmeti
Silva Caka
Endrit Braimllari
Beti Njuma
Arben Tafaj
Floida Kërpaçi
Tedi Blushi
Ilda Zhulali
Dorjan Teliti
Ana Azizaj
Artan Distafa
Albana Kepi
Jonathan Pano
Erion Bixha
Genci Gjokutaj
Keida Kaceli
Fatjon Bathorja
Brunilda Paskali
Blerdi Liçaj
Endire Bushati
Julian Deda
Elona Dhima
Luçian Qafoku
Adriana Kalaja
Bledar Marku
Elona Guri
Ardian Elezi
Festime Serjani
Gentian Kaprata
Nasilda Shyti
Artur Alstafa
Ajshe Isha
Esmeralda Demiraj
Besmir Hoxha
Rudina Koro
Redjon Zefi
Valdete Dashi
Besfort Dashi
Besford Dorezi
Enkeleda Fejzo
Emiljano Kapllani
Brunilda Haxhiu
Xhoel Nonaj
Dave Marku
Endrit Memia
Iva Çarçiu
Enkelejd Doda
Viola Vrana
Nikolin Çali
Elda Mustafa
Ermand Bajrami
Anisa Ibra
Darius Vishkurti
Brunilda Salaj
Adan Kaba
Eva Metaj
Dorel Memoçi
Anxhela Lami
Ergys Mollaymeri
Enkelejda Hajderasi
Artemic Peca
Menada Bregu