Kiara Tito duket se ka hyrë me një strategji krejt të re në shtëpinë më të famshme në Shqipëri.
Nëse para se të dilte nga “Big Brother VIP2” kritikonte për çdo gjë partnerin e saj, Luiz Ejlli, kësaj radhe ka vendosur që t’i qëndrojë pranë në çdo moment.
Moderatorja e njohur i ka thënë Efi Dhedhes se tani nuk do e kritikojë këngëtarin nëse i bie apo ngacmon ndonjë banor, pasi atyre nuk iu vjen keq aspak për Kiarën.
Madje Tito sapo u rikthye në shtëpi, teksa po bisedonte me Luizin, vendosën që të bashkonin krevatet dhe të flinin me njëri-tjetrin. Por jo vetëm kaq, pasi Kiara herë pas here kthen përgjigje të ftohta apo me ironi banorëve.

Së fundmi, kur Jori Delli pa krevatin e madh që ata kanë krijuar e pyeti Kiarën se me kë do flinte aty. Dhe moderatorja nuk tha emrin e Luizit.
Kiara: Po i bashkuam këta të dy
Jori: Bravo. Po me kë do flesh aty?
Kiara: Me Qetsorin. Po me Luizin, me kë do fle?