Dashi

Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill

Në dashuri do të ishte më mirë të përpiqeshit të jeni më iniciativë, hidhuni pa shumë hezitim. Në punë, nga ana tjetër, angazhimet duhet të kryhen. Kohët e fundit jo çdo gjë ka ecur në mënyrën e duhur, por do të arrini të gjeni një zgjidhje për çështjet që ju pushtojnë.

Demi

Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj

Në dashuri ju duhet më shumë përkushtim për të vazhduar lidhjen. Në punë, mos u kapni nga shumë ankthe, por përpiquni të jetoni më të qetë. Sepse gjërat do shkojnë për së mbari.

Binjakët

Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor

Në dashuri ka një atmosferë të bukur dhe shumë dëshirë për të bërë. Do të keni sukses dhe mundësi të shkëlqyera karriere. Nga ana tjetër, në punë duhet pak durim për të arritur të gjitha objektivat që i keni vënë vetes.

Gaforrja

Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik

Në dashuri ka shumë kënaqësi që do të vijnë këto ditë. Ndoshta ju keni takuar një shpirt binjak, ose një dashuri e gjatë është konfirmuar. Në punë ju mbështeteni vetëm tek vetja. Përkundrazi, ndoshta duhet t’i shikoni ata përreth jush, sepse ata nuk janë gjithmonë të sinqertë.

Luani

Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht

Në dashuri ditët në vazhdim do të jenë paksa të vështira por mos u shqetësoni, nëse jeni në një lidhje të qëndrueshme nuk ka asgjë për t’u frikësuar. Në punë, nëse keni probleme, kërkoni ndihmë nga një profesionist.

Virgjëresha

Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator

Ka ardhur koha për të kapur momentin në dashuri. Nga ana tjetër në punë tregohuni të kujdesshëm sepse mund të jeni paksa të hutuar. Diçka nuk po shkon mirë, por së shpejti do të gjeni zgjidhje për problemet që ju pushtojnë.

Peshorja

Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor

Duhet të bëni shumë përpjekje në marrëdhënie, por gjithmonë ia vlen me personin e duhur. Në punë mund të ketë disa probleme të vogla për të zgjidhur. Do dini si të përfitoni sa më shumë nga situatat që krijohen.

Akrepi

Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor

Duhet pak durim sepse ky është një moment disi i vështirë për dashurinë. Në punë do të shpërbleheni për përpjekjet tuaja.

Shigjetari

Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor

Në dashuri mund të përjetoni emocione të forta dhe të arrini dëshirën tuaj. Në punë, ndoshta ka ardhur koha për t’u hedhur në aventura të reja. Peshoni me qetësi të mirat dhe të këqijat fillimisht, mos u nxitoni.

Bricjapi

Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar

Në dashuri do të jeni pak më me fat se zakonisht ndaj përfitoni nga kjo. Në punë përdorni energjinë tuaj pozitive për të bërë diçka të mirë dhe konstruktive. Do të dini se si të arrini gjëra vërtet të mëdha.

Ujori

Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt

Kujdes nga grindjet e dashurisë. Në punë, nga ana tjetër, duhet shumë përpjekje për të arritur kënaqësinë. Kujdes nga ata që do të përpiqen të vendosin një çelës në punët tuaja, jini superiorë.

Peshqit

Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars

Në dashuri mund të ketë lajme dhe surpriza, lëreni veten të pushtoni nga e panjohura. Në punë, besoni pak më shumë kolegët tuaj. Ju do të jeni në gjendje të demonstroni nga çfarë jeni krijuar dhe të gjitha meritat e mëdha që ju njohin ata përreth jush.