Kryebashkiaku i Tiranes Erion Veliaj, ka uruar Partizanin per fitimin e titullit kamipion. Veliaj ka premtuar se edhe per ekipin e kuq ai do te miratoje nje shperblim per skuadrën.

“Super lajm që trofeu i kampionatit qëndron në Tirane. Shumë urime ekipit dhe gjithë stafit të FK Partizani Albania për titullin kampion.

Siç kemi bërë çdo vit, kur fitues ka qenë një ekip kryeqytetas, do të miratojmë në Këshillin Bashkiak dhe shpërblimin për kampionët”, shkruan Veliaj.