Kryeministri Edi Rama i ftuar sonte në ‘Real Story’ në Report Tv ka rrëmbyer audiencën e të gjithë liderëve të tjerë politikë, të cilët ishin duke thënë intervista në të njëjtën kohë me kreun e qeverisë.

Siç shihet edhe nga këto foto që Report Tv sjell, Rama mund Sali Berishën dhe Ilir Metën edhe me audiencën online. Rama ka arritur 11.1 mijë shikime në Facebook, ndërkohë që Berisha dhe Meta numërojnë shumë pak shikime.

Në fakt, Meta ka një numër shumë të ulët shikimesh, vetëm 52, ndërsa Berisha vetëm 1.8 mijë. Rama ndiqet nga kryebashkiaku Erion Veliaj me 8.1 mijë shikime.