Kryeministri Edi Rama ka mirëpritur në një takim presidentin estonez, Alar Karis.

Menjëherë pas përfundimit të konferencës për shtyp mbi situatën në Veriun e Kosovës, gjatë së cilës njoftoi se qeveria shqiptare i ka parashtruar presidentit francez Emanuel Macron dhe kancelarit gjerman Olaf Scholz një draft për Asociacionin në Kosovë, Rama priti në zyrë mikun estonez, i cili viziton për herë të parë Tiranën.
Kreu i qeverisë ka ndarë edhe disa foto miqësore nga takimi me zyrtarin e lartë estonez.