Jo vetëm Dusan Vlahovic, i gjithë sulmi i Juventusit pritet të ndryshojë gjatë merkatos së kësaj vere.

Sipas raportimeve të medieve italiane, Di Maria do të largohet dhe kjo është vulosur tashmë, por edhe të tjerë emra pritet të lënë “Zonjën e Vjetër”.

Pas Dusan Vlahovic që ka një sërë oferta dhe po shqyrton për të bërë zgjedhjen më të mirë, edhe Federico Chiesa dhe Moise Kean, mund të largohen nëse marrin oferta tunduese.