Ilir Demaliaj, analist i njohur në mediat tona dhe një nga personazhet e rëndësishme të ndryshimit të sistemit në Shqipëri, ka lëshuar një akuzë të fortë ndaj një politikani të Foltores.

Demaliaj, i cili në vitin 1990 u largua me ambasadat e u bë i njohur për intervistën e tij në Zërin e Amerikës kundër sistemit, akuzoi Tritan Shehun, se gjatë komunizmit ka dënuar pedagogë, si dhe ka grisur pantallona kauboj tek rinika e kohës së komunizmit.

Në videon më poshtë mund të ndiqni edhe me zë e me figurë.