Ceremonia zyrtare e 111-vjetorit të Pavarësisë po mbahet këtë mbrëmje në Pallatin e Brigadave në Tiranë.

Të pranishëm në ceremony janë Presidenti Bajram Begaj, kryeministri Edi Rama dhe presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani apo kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla.
Gjithashtu pjesë e kësaj ceremonie janë edhe krerët e institucioneve fetare në vend.