Një banor i ri është bërë pjesë e shtëpisë së Big Brother Vip Albania3.

Banori i ri është një majmun emri i të cilit është Yabu.

Yabu ka hyrë sëbashku me një mision, ku do ti ndihmojë banorët të performojnë klipin më të ri të BanaKing.

Teksa Yabu sorollatej nëpër shtëpi, Erjola ka nisur shakatë duke i thënë Romeos dhe Rozës se ai është i dashuri i saj.

Pjesë nga biseda:

Françeska: Nga e di ti që të han banana?

Graciano: A të grric ky?

Erjola: Erdhi i dashuri im i ri, do e puth në buzë…