Skuadra e Bayern Munchen mbrëmë mposhti minimalisht me shifrat 1-0 Arsenalin dhe siguroi gjysmëfinalen e madhe të UEFA Champions League.

Portieri i Kombëtares së Gjermanisë, Manuel Neuer u fut në histori të të këtij kompeticioni me më së shumti rrjeta të paprekura.

Neuer ka kaluar Iker Casillas me më së shumti ndeshje pa pranuar gol (58), ndërsa Casillas mbeti te 57 ndeshje pa pësuar gol.
Në këtë listë të portierëve më të mirë në UEFA Champions është edhe legjenda italiane, Gigi Buffon me 52 ndeshje pa pranuar gol.