‘The Sun’ raporton në Angli se fillimi i sezonit të ardhshëm mund të sjellë një ‘bombë’ në merkato… për trajnerët. Mauricio Pochettino, i cili në orët e fundit u largua nga komanda teknike e Chelseat, mund të zërë vendin që aktualisht i takon Erik ten Hag te Manchester United.

Sipas të njëjtit burim, trajneri argjentinas më në fund mund të ketë një mundësi te “Djajtë e Kuq” pasi, në prill të 2022, ai ishte në garë për pozicionin pikërisht me Ten Hag, i cili përfundimisht u drejtua në “Old Trafford”, ndërsa Pochettino përfundoi në PSG.

Pas arritjes së vendit të tretë në Premier League dhe fitimit të Kupës së Ligës në sezonin e tij të parë te Manchester United, Ten Hag nuk ka bërë përshtypje muajt e fundit dhe, në sezonin që po përfundon, ai nuk ka shkuar përtej një vendi të 8-të, së bashku me eliminime të hershme në Kupën e Ligës angleze dhe Champions League, pavarësisht se do të luajë në finalen e FA Cup kundër rivalit Manchester City (të shtunën, ora 16:00).

Shtypi anglez thekson gjithashtu se Pochettino është një emër që tërheq tifozët e “Djajve të Kuq”, të cilët nuk harrojnë fushatën e trajnerit te Tottenham në 2019, kur arritën në finalen e Champions League. Në mes, interesant, ata mundën Ajax-in e Erik ten Hag.