Dashi: Sipas horoskopit të nesërm të Paolo Fox, edhe pse jeni shumë të fortë në këtë periudhë, mund të prekeni nga një Hënë me axhitim. Gjatë ditës, mund të shfaqet pak më shumë siklet ose padurim. Megjithatë Afërdita është aktivizuar sërish prej disa orësh: dashuria do ketë një shtysë të re.

Demi: Keni durim ndaj atyre që thjesht nuk duan të dëgjojnë arsyetimet tuaja. Nëse dikur do të kishit provuar sërish, tani preferoni t’i jepni fund lidhjes nëse nuk ia vlen. Afërdita është bërë disonante: do t’ju duhet të filloni t’i kushtoni më shumë vëmendje dashurisë, të shmangni polemikat.

Binjakët: Nesër do të jetë një Hënë e bukur dhe Afërdita aktive për t’ju rrënjosur dëshirën për të dashuruar, për të bërë takime të reja, për t’u përfshirë në një projekt të ri. Nëse nga njëra anë Jupiteri ofron mundësi të reja fitimi, nga ana tjetër është Saturni kundër që mund të sjellë shpenzime të reja të papritura.

Gaforrja: Mund të arrini shumë në muajt e ardhshëm. Në këtë moment është e rëndësishme të vlerësoni me kujdes të gjitha zgjedhjet e punës që bëni, sepse ato do të kenë një peshë të caktuar në vjeshtën e ardhshme dhe 2025. Nëse ecni mirë, mund të jeni protagonisti absolut i vitit të ardhshëm.

Luani: Tani e tutje do të duhet të përpiqeni të mos përzieni dashurinë me punën, përndryshe mund të futeni në telashe. Ka shumë zemra të vetmuara që tani duan të kenë një takim të ri. Me Venusin në shenjën tuaj do të jetë e mundur të filloni një histori të re dashurie.

Virgjëresha: Siç e parashikon horoskopi i Paolo Fox, nesër do të keni një ditë të mirë. E gjithë periudha është premtuese dhe me afrimin e gushtit do të jetë gjithnjë e më shumë. Këto janë javë hakmarrjeje, kënaqësie personale. Marsi aktiv ndihmon ata që duan të fillojnë një rrugë të re.

Peshorja: Nesër Hëna do të hyjë në shenjën tuaj dhe do të qëndrojë aty deri në mëngjesin e së dielës. Pak nga pak qielli po ndryshon formë dhe kundërvëniet planetare që ju kanë shqetësuar muajt e fundit po zhduken. Idetë tuaja vlerësohen shumë më tepër. Mundohuni të gjeni më shumë besim te vetja.

Akrepi: Në planin e punës do të jetë thelbësore të përpiqeni të jeni konkret dhe praktik. Do të mund të merreni me projekte të mëdha, ndoshta tashmë po kryeni një eksperiment në funksion të vjeshtës së ardhshme. Mund të ketë vonesa në marrëveshje dhe negociata: mos u shqetësoni!

Shigjetari: Këto janë ditë që ju inkurajojnë të përveshni mëngët dhe të angazhoheni, për t’u rikuperuar pas një qershori shumë të komplikuar. Mos e neglizhoni shumë trupin tuaj! Tani që Venusi është sërish i favorshëm, duhet të lini më shumë hapësirë ​​për ndjenjat dhe takimet.

Bricjapi: Sipas horoskopit të Paolo Fox nesër, Hëna do të jetë në disonancë: tensionet e vjetra ose pak stres mund të kthehen në sipërfaqe. Detyroni veten të jeni shumë të kujdesshëm, veçanërisht në dashuri. Lërini 48 orët e ardhshme të kalojnë pa diskutime sterile. Nga e diela do të shëroheni.

Ujori: Afërdita dhe Mërkuri janë në opozitë. Si pasojë, një intolerancë e caktuar mund të rritet, veçanërisht nëse pranë jush është dikush që nuk ndan idetë dhe zgjedhjet tuaja. Në çiftet ku mbizotëron monotonia, do të jetë e nevojshme të bëni përpjekje për të ringjallur ndjenjën.

Peshqit: Mund të ndieni ende pak zemërim ndaj dikujt që ju ka shkaktuar dëm në të kaluarën. Mundohuni të jeni më të kujdesshëm, sepse nuk mund t’i besoni të gjithëve. Ju që jepni gjithmonë këshilla të mira, ndonjëherë prireni të jeni viktimë e naivitetit. Kushtojini vëmendje financave.