DASHI

Më në fund qielli është më i pastër, një bekim veçanërisht për çiftet që duan të nisin një projekt të këndshëm së bashku! Gjatë orëve në vijim do të favorizohen të gjitha marrëdhëniet e vlefshme. Mos u shqetësoni për njerëzit që janë jashtëzakonisht kritikë ndaj jush.

DEMI

Sipas horoskopit të Paolo Fox (e martë 9 korrik 2024), është koha për të ecur përpara, për ta transformuar biznesin tuaj, në diçka ndryshe nga e kaluara dhe për të ndryshuar një trend që ju ka parë më shumë fajtorë së fundmi. Një përballje e fundit do të jetë e nevojshme, veçanërisht me një ish…

BINJAKËT

Keni hyrë në një javë krijimtarie të madhe: shpresa është që të keni dëshirën për t’u rikthyer në lojë dhe për të shpenguar veten pas një periudhe mërzie. Kujdes gjithashtu sepse ka dikë që i është dashur të ndërpresë një festë për të punua. Nga njëra anë është e vërtetë që duhet ta mbani mendjen të zënë por nga ana tjetër duhet edhe të pushoni. Relaksohuni.

GAFORRJA

Planetët duan të shkruajnë një histori të re për ju, duke u fokusuar në pjesën sentimentale dhe jo në çështje personale dhe praktike. Jeni padyshim në një periudhë rikuperimi dhe kjo është një gjë e mirë. Nuk duhet të bëni gabim të izoloheni!

LUANI

Sipas horoskopit të Paolo Fox (e martë 9 korrik 2024), mbi ju ka një qiell “zbulimesh”, të zgjeruara edhe më shumë nga Venusi që hyn në shenjë dhe sjell avantazhe dhe përfitime duke i shtuar Jupiterit dhe Marsit tashmë të favorshme. Do t’ju duhet vëmendje në detaje dhe të dini të vlerësoni gjithçka, por në fund do të triumfoni!

VIRGJËRESHA

Më në fund ke prerë degët e thara, po ashtu keni thyer magjinë që mendonit se gjërat nuk ecnin. Në të vërtetë, shumë e kanë kuptuar se sa i rëndësishëm jeni. Tani përkushtojuni më shumë kujdesit për veten, por pa e tepruar.

PESHORJA

Ka ardhur koha të qëndroni të qetë pavarësisht ngjarjeve të shumta dhe të papritura që po ndodhin! Ky muaj sigurisht që do të jetë më pak i rëndë se qershori, sa më shumë t’i afroheni pjesës së dytë të korrikut aq më mirë do të shkojnë gjërat.

AKREPI

Sipas horoskopit të Paolo Fox (e martë 9 korrik 2024), nuk duhet të fajësoni gjithçka: muaji korrik mund të ketë shkaktuar njëfarë pasigurie, por kthejeni faqen dhe mendoni menjëherë për shpengimin! Mos u dorëzoni pas instinktit të pastër, mendoni për gjërat dhe do të gjeni zgjidhjet më të mira.

SHIGJETARI

Duhet të përballeni me Jupiterin në kundërshtim, i cili megjithatë nuk bllokon apo kufizon asgjë, përkundrazi, ju kërkon t’i kushtoni vëmendje çdo situate sepse e papritura është afër qoshes dhe mund të prishë gjithçka! Të kërkosh sfida të reja është mirë, por duhet të zgjedhësh më të mirat për të cilat ia vlen të luftosh.

BRICJAPI

Afërdita së shpejti nuk do të jetë më kundër jush. Edhe dashuria mund të bëhet sërish aktive: motoja juaj është “më mirë vetëm se shoqëruar keq” dhe keni ndërmend ta respektoni, por kjo nuk do të thotë se duhet të jeni beqarë nëse doni të dashuroni…

UJORI

Sipas horoskopit të Paolo Fox (e martë 9 korrik 2024), jeni shumë kritik në këtë periudhë, veçanërisht në dashuri, por mbajeni gjuhën për të shmangur telashet. Për sa i përket punës, tundoheni të ndryshoni grupe ose role ose të filloni një bashkëpunim të ri.

PESHQIT

Jeni gjithmonë shumë të rezervuar për jetën tuaj private dhe nuk ju pëlqen të thoni shumë gjëra për këtë aspekt, veçanërisht nëse ekspozoheni ndaj njerëzve që nuk janë saktësisht korrekt. Dashuria ka nevojë për siguri, jo fjalë të thjeshta.