25.10.2021 07:39

Kryesoret

“Shqipëria i ka përmbushur kushtet”/ Spiropali i kthehet Bashës: Keqardhje që problemet e brendshme...

Ministrja për Punët me Parlamentin Elisa Spiropali i është kundërpërgjigjur kryedemokratit Basha duke u shprehur se Shqipëria nuk është në garë me asnjë vend,...

Rama takon kryeministrin e Bavarisë: Aleat i vendosur në rrugëtimin evropian

Kryeministri Edi Rama gjatë vizitës që po zhvillon në Gjermani ka pasur një takim me kryeministrin e Bavarisë, Markus Söder. Rama shprehet se Söder...

Balla i përgjigjet Bashës: Të ulemi pa asnjë kusht e paragjykim. I mirëpresim propozimet...

Kryetari i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla në fjalën e tij në Parlament u shpreh se mazhoranca mirëpret propozimet e Partisë Demokratike për...

Ulen rastet e reja/ 6 humbje jete nga Covid 19 në vend në 24...

Ministria e Shëndetësisë informojmë për situatën në 24 orët e fundit, si vijon: Janë kryer 2,640 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me...

Makina inteligjente ‘nuk fal’ shoferët/ Rreth 3 mijë gjoba në fundjavë, arrestohen 30 drejtues...

Policia vijon kontrollet intensive në të gjitha rrugët e vendit, duke përdorur makinën inteligjente, radarë, dronë, mjete të paloguara, kamera, aparate fotografike e alkooltestues,...

Mbi 100 persona përfundojnë në urgjencë në Krujë, dyshohet se janë helmuar nga uji

Një fluks i madh qytetarësh, mbi 100, prej dy ditësh i drejtohet spitalit të Krujës me shqetësime të ndryshme, kryesisht, diarre, të vjella ,...

Veliaj paralajmëron për heqjen e licencës një tjetër linjë urbane në kryeqytet: “5 ditë...

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj paralajmëroi një tjetër operator të transportit urban për heqjen e licëncës. Bëhet fjalë për linjën e “Kopshtit...

Rama thirrje vajzave dhe grave: Diagnostikimi i hershëm shmang rrezikun e kancerit të gjirit

Kryeministri Edi Rama u bëri thirrje sot në kuadër të Tetorit Rozë të gjitha vajzave dhe grave që të kryejnë mamografinë, për të parandaluar...

Kombinimi Pfizer-AstraZeneca krijon më shumë mbrojte se dy doza të së njëjtës vaksinë

Një nga zhvillimet më të rëndësishme shkencore që doli nga pandemia e Covid-19 ishte pa dyshim vaksina që kufizon përkeqësimin e simptomave, por pas...

Arrihet dakordësia me operatorët e transportit urban, pranohet paketa e Bashkisë së Tiranës, Veliaj:...

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj takoi sot përfaqësuesit e operatorëve të transportit urban, me të cilët u ra dakord për përmirësimin e shërbimit ndaj...