20.06.2024 08:13
Home Politike Faqe 2

Politike

Perla e Çim Pekës: Sali Berisha fitoi për çdo shqiptar të ndershëm, tregoi se...

Britania e Madhe la në fuqi vendimin për shpalljen “non grata” të Sali Berishës, dy ditë më parë. Por Berisha dhe njerëzit e tij, humbjet...

“Kjo quhet krenari”- Shqipëria barazoi 2-2 ndaj Kroacisë, reagon Rama: Kokën lart! Përpjekje deri...

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas barazimit 2-2 ndaj Kroacisë, duke thënë se “kjo quhet krenari”. Me anë të një postimi në Facebook, Rama inkurajon...

“Në darkë kemi dalë dhe kemi pirë ndonjë gotë” – Hetimet e SPAK ndaj...

Ish-ministri Damian Gjiknuri ka mohuar para SPAK të ketë përfituar nga bosët e inceneratorëve Mirel Mërtiri e Klodian Zoto apo të ketë udhëtuar me...

“Shqipëria, avokatja më e mirë e Kosovës”, Begaj për DW: Beleri? Nuk besoj se...

Presidenti Bajram Begaj, i cili ndodhet për një vizitë dy ditore në Gjermani, ka dhënë një intervistë për Deutsche Welle, ku ka folur për...

Berisha propozon një emër jo non-grata për të qeverisur?! Luçiano Boçi “zbërthen” strategjitë e...

Demokrati Luçiano Boçi i ftuar sot në Top Talk, foli për riorganizmin e PD, tashmë që vula i kaloi Sali Berishës. “Strategjitë në politikë janë...

“Të bëj një hap pas”, vula e PD, Basha: Berisha mban peng opozitën për...

Lulzim Basha komentoi sot akuzat e bëra nga kreu i Partisë Demokratike Sali Berisha pas lënies në fuqi të ndalimit të hyrjes nga Britania...

Veliaj: Ata që djegin goma para bashkisë, dikur digjnin goma në Astir! Bëmë jo...

Drejtuesi Politik i PS për Qarkun e Tiranës, Erion Veliaj komentoi edhe protestat e dhunshme të opozitës para Bashkisë së Tiranës. Nga Kashari, ku zhvilloi...

Berisha mori vulën, demokratët ndahen më shumë/ Propozimi i Kullurit: Duhet parti e re!...

Vendimi i Apelit për të kaluar vulën e Partisë Demokratike në duart e Sali Berishës, i cili krahas peshës së non gratës, ndodhet në...

Mirëqeverisja, Sundimi i Ligjit dhe Antikorrupsioni, Xhafaj mbledh Sekretariatin Teknik të Komisionit të Posaçëm

Pas konstituimit të Komisionit të Posaçëm Parlamentar për Mirëqeverisjen, Sundimin e Ligjit dhe Antikorrupsionin, sot ka zhvilluar mbledhje pjesa bërthamë e Sekretariatit Teknik të...

Veliaj pret kryebashkiakun e Portos: “Ndërtojmë një skuadër të përbashkët; turistët nga Portugalia tregues...

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj priti sot në takim homologun e tij, kryebashkiakun e Portos, Rui Moreira. Duke i dhuruar Kullën e...