24.07.2024 04:54
Home ZGJEDHJET

ZGJEDHJET

Sot zgjedhjet në Kukës/ Pjesëmarrje e ulët, deri në orën 14:00 votuan 28.92% e...

Këtë të diel qytetarët e Kukësit do t’i drejtohen kutive të votimit për të zgjedhur kryebashkiakun e ri, mes Albert Halilajt nga krahu i...

Sot zgjedhjet në Kukës/ Pjesëmarrje e ulët, deri në orën 12:00 votuan vetëm 19.91%

Këtë të diel qytetarët e Kukësit do t’i drejtohen kutive të votimit për të zgjedhur kryebashkiakun e ri, mes Albert Halilajt nga krahu i...

PS fiton më thellë në Rrogozhinë/ Kandidati socialist u ndryshoi qëndrimin edhe fshatrave të...

Në përfundim të procesit të numërimit për zgjedhjet e përsëritura të 23 korrikut për bashkinë Rrogozhinë fitues u shpall sërish kandidati socialist Edison Memolla,...

Zgjedhjet e pjesshme në Rrogozhinë! Policia merr në ruajtje objektet zgjedhore

Punonjësit e Policisë të angazhuar për ruajtjen e objekteve zgjedhore, kanë marrë në ruajtje të gjitha objektet zgjedhore. Secili punonjës policie është njohur dhe trajnuar...

Përsëritja e zgjedhjeve në Rrogozhinë/ Miratohen afatet dhe fleta e votimit, ja kur nis...

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve vendosi që fushata e kandidatëve të Bashkisë Rrogozhinë të nisë më 10 korrik. Lista e komisionerëve duhet të dorëzohet deri në...

KQZ vendos: Më 23 korrik përsëriten zgjedhjet për kryetarin e Bashkisë Rrogozhinë

KQZ ka vendosur që zgjedhjet për kryetarin e Bashkisë Rrogozhinë të përsëriten më 23 korrik 2023. Në garë do të jenë sërish Edison Memolla...

PS mban bashkinë Kuçovë/ Përfundon rinumërimi i 18 kutive, rezultati: Kreshnik Hajdari, fitues ndaj...

Ka përfunduar rinumërimi për bashkinë Kuçovë. Nga rinumërimi i 18 kutive nuk ka asnjë ndryshim nga rezultati i zgjedhjeve të 14 majit. Kandidati i PS,...

KQZ propozon datën për mbajtjen e zgjedhjeve në Rrogozhinë

Më 23 korrik pritet të mbahen zgjedhjet për bashkinë e Rrogozhinës. Projektvendimi do të miratohet të hënën gjatë mbledhjes së Komisionit Qendror të Zgjedhjeve. Kolegji...

’14 maji’/ KQZ ‘certifikon’ rezultatin për kryebashkiakë dhe këshilltarë vendorë në 13 bashki të...

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka miratuar rezultatin e zgjedhjeve vendore të 14 majit për kryebashkiakë të rinj të zgjedhur dhe anëtarët e këshillave bashkiakë...

Zgjedhjet e 14 majit, KQZ miraton rezultatin final për Tiranën dhe Durrësin

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve këtë të dielë është mbledhur dhe ka vendosur miratimin e zgjedhjeve vendore të 14 majit. Kryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve,...