22.09.2023 06:08

ZGJEDHJET

..

PS fiton më thellë në Rrogozhinë/ Kandidati socialist u ndryshoi qëndrimin edhe fshatrave të...

Në përfundim të procesit të numërimit për zgjedhjet e përsëritura të 23 korrikut për bashkinë Rrogozhinë fitues u shpall sërish kandidati socialist Edison Memolla,...

Zgjedhjet e pjesshme në Rrogozhinë! Policia merr në ruajtje objektet zgjedhore

Punonjësit e Policisë të angazhuar për ruajtjen e objekteve zgjedhore, kanë marrë në ruajtje të gjitha objektet zgjedhore. Secili punonjës policie është njohur dhe trajnuar...

Përsëritja e zgjedhjeve në Rrogozhinë/ Miratohen afatet dhe fleta e votimit, ja kur nis...

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve vendosi që fushata e kandidatëve të Bashkisë Rrogozhinë të nisë më 10 korrik. Lista e komisionerëve duhet të dorëzohet deri në...

KQZ vendos: Më 23 korrik përsëriten zgjedhjet për kryetarin e Bashkisë Rrogozhinë

KQZ ka vendosur që zgjedhjet për kryetarin e Bashkisë Rrogozhinë të përsëriten më 23 korrik 2023. Në garë do të jenë sërish Edison Memolla...

PS mban bashkinë Kuçovë/ Përfundon rinumërimi i 18 kutive, rezultati: Kreshnik Hajdari, fitues ndaj...

Ka përfunduar rinumërimi për bashkinë Kuçovë. Nga rinumërimi i 18 kutive nuk ka asnjë ndryshim nga rezultati i zgjedhjeve të 14 majit. Kandidati i PS,...

KQZ propozon datën për mbajtjen e zgjedhjeve në Rrogozhinë

Më 23 korrik pritet të mbahen zgjedhjet për bashkinë e Rrogozhinës. Projektvendimi do të miratohet të hënën gjatë mbledhjes së Komisionit Qendror të Zgjedhjeve. Kolegji...

’14 maji’/ KQZ ‘certifikon’ rezultatin për kryebashkiakë dhe këshilltarë vendorë në 13 bashki të...

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka miratuar rezultatin e zgjedhjeve vendore të 14 majit për kryebashkiakë të rinj të zgjedhur dhe anëtarët e këshillave bashkiakë...

Zgjedhjet e 14 majit, KQZ miraton rezultatin final për Tiranën dhe Durrësin

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve këtë të dielë është mbledhur dhe ka vendosur miratimin e zgjedhjeve vendore të 14 majit. Kryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve,...

Statistikat e zgjedhjeve të 14 majit: Në 20 bashki të vendit kanë votuar më...

Në 14 maj gratë ishin ato që ju drejtuan në shumicë kutive të votimit, ndërsa rezulton se burrat kanë nuk kanë votuar në shumicën...

Përfundon zyrtarisht procesi i numërimit të votave, KQZ: Vetëm 3 kuti rezultojnë të parregullta

Procesi i numërimit të kutive të votimit të 14 majit, tashmë është mbyllur zyrtarisht në të gjithë vendin. Sipas KQZ, nga të gjitha kutitë e...