17.06.2024 07:31
Home Tags Alfred Peza

Tag: Alfred Peza

FOTO/ “Armiq” në BBV, Jul Deda bën postimin për Romeo Veshajn: Kishte momente… Si...

Dy aktorët, Julian Deda dhe Romeo Veshaj ishin dy ndër konkurrentët më të fortë të “BBV” pretendentët për të fituar çmimin e madh prej...

“Telefono Meritonin dhe kërkoja 5 mijë euro”/ Vëllai i Ilnisa Agollit vihet përballë sfidës...

Moderatori Meriton Mjekiqi dhe Ilnsia Agolli janë një ndër çiftet që u krijuan në “BBV”, të cilët e vazhduan lidhjen edhe pas daljes nga...

Analiza e REL: Kush e pengon paqen e qëndrueshme mes Kosovës dhe Serbisë?

Ishte prilli i vitit 2013 kur Bashkimi Evropian bëri të ditur se Kosova dhe Serbia kanë arritur “marrëveshje historike” për normalizimin e marrëdhënieve. Marrëveshja, e...

Frymëzuese! Njihuni me 32-vjeçarin, dikur kamarier në hotel, sot futbollist në EURO 2024

Përveç futbollit, EURO 2024 na sjell edhe histori frymëzuese për të na bërë të besojmë se ëndrrat e mëdha nuk mund të mbeten në...

Berisha nuk ka humbur gjyqin, por ka provuar fajësinë

Nga Mero Baze Vendimi i Gjykatës së Londrës kundër Sali Berishës, nuk është thjeshtë një humbje gjyqi nga Sali Berisha. Është një humbje beteje me...

Berisha s’kalon La Manshin/ Gjikondi: Gjykata e Londrës konfirmoi lidhjet e tij me krimin

Ish-kryeministri Sali Berisha mund të shpresonte shumë, por Britania e Madhe sërish ia konfirmoi njollën e zezë, atë të “non grata-s”. Në korrik të 2022,...

Pse Berisha fiton vetëm në gjykatat e Shqipërisë por humb në Paris, Londër, Washington?

Nga Kreshnik Spahiu Berisha fiton çështje penale vetëm në gjykatat shqiptare të cilat sipas tij, i kontrrollon Rama dhe humb në çdo gjykatë të huaj...

Ardian Fezollari, jeta mes aparatit fotografik dhe armës.Nga vizitat e Enverit në Pogradec tek...

Fotografi i mirënjohur, Ardian Fezollari, njëherësh edhe një oficer policie me gradë të lartë, ishte i ftuari i radhës i piktorit Helidon Haliti në...

Pushimet në Lezhë kthehen në tragjedi, humb jetën në plazh turisti nga Milano

Një turist nga Milano ka ndërruar jetë sot në Ishull Lezhë. Policia sqaron se sot rreth orës 15:30, shtetasi italian P. G.,66 vjeç, banues në...

FOTO/ Kritikat ndaj Hysajt për takimin me Italinë, vjen reagimi nga mbrojtësi i Kombëtares:...

Elseid Hysaj ishte një nga lojtarët më të kritikuar për takimin me Italinë, ku Shqipëria u mposht 2-1 me përmbysje. Pasi mbylli rrjetet e tij...