18.10.2021 08:27
Home Tags Ambasadori bullgar

Tag: ambasadori bullgar

Mbështetësit e ‘revolucionit’ të 2019-s, të gjithë sot kundër Bashës

Nga Ylli Pata/ Skenat e mbrëmshme e të sotme; nga Maqedonia e Veriut dhe e Kosova, ku liderë të ndryshëm opozitarë gëzohen për fitoren e...

Si kurrë më parë, Shqipja shpërthen në lot në emision

Ish-konkurrentja e “Përputhen”, Shqipe Hysenaj nuk i ka mbajtur dot lotët teksa ka folur për prindërit në emisionin “E Diell”. Ajo ka treguar se...

Trend dhe në Itali/ ‘Fundosen’ forcat populiste: Qendra e majtë fiton 5 qytetet kryesore

Ditët e populizmit si mekanizëm për të qeverisur duket se po mbarojnë kudo në zgjedhjet që zhvillohen nga SHBA në Europë. Pas Trump që...

Trajneri i Leipzig provokon para ndeshjes me PSG

Jesse Marsch po përgatitet të përballet nesër me Paris Saint-Germain. Trajneri i Leipzig, në një konferencë për shtyp, tha: “Ne kemi nevojë për pikë,...

Shenja e Horoskopit që nuk thonë kurrë drejtpërdrejt atë që mendojnë në të vërtetë

Kur flasim për guximin e opinionit, ndershmërinë dhe impulsivitetin, Dashi vjen i pari dhe me një ndryshim. Ai, Demi dhe Bricjapi do të thonë...

Rritja e infektimeve/ Manastirliu urdhër inspektorateve: Rrisni kontrollet për masat!

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu kërkon riorganizimin e inspektorateve dhe forcimin e kontrolleve anti-COVID në territor. Ditën e sotme, ministrja ka zhvilluar një takim...

Partner i famshëm apo jo? Semi habit me zgjedhjen e saj

Semi është përfolur shumë në media jo vetëm për shkak të karrierës së saj, por edhe prej lidhjes që ajo ka patur për shumë...

Facebook planifikon të punësojë 10 mijë punëtorë për të krijuar teknologjinë metaverse

Facebook thotë se planifikon të punësojë 10 mijë punëtorë në vendet e Bashkimin Evropian për të punuar në një platformë të re kompjuterike. Kompania...

COVID-19 – Fauci: Mosvaksinimi provokon rrezikun e valës së pestë

Antohny Fauci, këshilltari kryesor mjekësor i presidentit amerikan Joe Biden deklaroi se amerikanët e pavaksinuar përbëjnë një kërcënim për një valë të pastë të...

Nesër drejt Portugalisë, Pioli rikuperon vetëm një futbollist! Plot 9 mungesa

Stefano Pioli ka publikuar listën e futbollisteve për Porto-Milan, e planifikuar për nesër mbrëma në Oporto dhe që do të luhet në stadiumin Do...