07.12.2023 08:49
Home Tags Apel

Tag: apel

Misteri i gropës më të thellë të Tokës dhe arsyeja pse u mbyll nga...

Ambicia e Kinës në eksplorimin e “puseve super të thella” e ka inkurajuar gjigantin aziatik të hapë një pus 11 kilometra të thellë me...

Profesor në fushë dhe jashtë saj, Xabi Alonso tekniku model që udhëheq Leverkusen: Nuk...

Xabi Alonso dhe Bayer Leverkusen padyshim që mund të konsiderohen si surpriza më e këndshme e këtij sezoni. “Apirinat” të udhëhequr nga spanjolli i...

Shkrimi që po shtang botën: Në 2024 do jetë fundi i njerëzimit

Skenarët për vitin e ri janë ogurzi. Sipas Doomsday Clock, viti 2024 do të shënojë fundin e njerëzimit, shkruan gazeta britanike “Mirror”. Ora me akrepat...

Propozimi i PS/ Minxhozi: Opozita s’është në Kuvend për të luajtur “kala dibrançe”

Analisti Skënder Minxhozi, u shpreh kritik ndaj opozitës, dhe sjelljeve të deputetëve për kaosin e shkaktuar në Kuvend, gjatë miratimit të buxhetit 2024, në...

Zbuloni ditën më romantike të muajit dhjetor për të gjitha shenjat e horoskopit

Ndërsa i afrohemi 9 dhjetorit 2023, çdo shenjë do të jetë në një humor jashtëzakonisht romantik, duke i dhënë fund gjithë asaj vetmie që...

Minxhozi: Basha po pret që Berisha të shkërmoqet! PD, një institucion i shkëputur nga...

Për analistin Skënder Minxhozi Partia Demokratike është kthyer në një ‘sallon çaji dhe librash’. Në një intervistë në “NewsLine” në ABC, Minxhozi tha se...

Lobimi në SHBA/ Kara: Kryemadhi akuzohet për pastrim parash! SPAK ka sekuestruar një telefon!...

Gjykata e Posaçme rrëzoi kërkesën e bërë nga deputetja e Partisë së Lirisë Monika Kryemadhi për heqjen e sekuestros mbi provat e gjetura gjatë...

Danimarka miraton ligjin që ndalon djegien e Kuranit

Parlamenti i Danimarkës e ka ndaluar “trajtimin joadekuat” të teksteve fetare – projektligj që në këtë shtet njihet si ligji për Kuranin. Shkelësit tani përballen...

“Tërhiqem menjëherë nëse ndodh… “, Guardiola befason tifozët e Cityt

Manchester City humbi 1-0 në “Villa Park” me Aston Villan, duke u parakaluar në renditje nga skuadra e Unai Emery. Kampionët e Anglisë regjistruan ndeshjen...

Saranda, destinacioni magjik i festave buzë detit

Për herë të parë, si kurrë më parë, qyteti bregdetar, ai që zakonisht jemi mësuar ta shohim të zhurmojë gjatëgjithë sezonit veror, ka marrë...