29.09.2023 07:51
Home Tags Aplikime

Tag: aplikime

Radoiçiç pranon se ka drejtuar grupin e armatosur: Doja të zgjoja serbët të dalin...

Millan Radoiçiç e ka pranuar se ka qenë në fshatin Banjskë të Zveçanit më 24 shtator dhe se i ka bërë të gjitha përgatitjet...

Goditja në tru/ Udhëtimet që rritin rrezikun brenda 5 ditëve

Një udhëtim në një qytet të madh dhe mbresëlënës mund të duket idilik, por sipas një studimi të ri, ai paraqet rreziqe shëndetësore që...

Asambleja e 22-të plenare e MNRA mbyll punimet. Liria e shprehjes, siguria e gazetarëve,...

Temat e parimeve të lirisë së medias kundrejt transmetimeve të përmbajtjeve të dëmshme audiovizive, edukimi mediatik dhe përfaqësimi gjinor në mjedisin mediatik janë trajtuar në...

Bajame para se të flini, më mirë se ilaçet e gjumit

Gjumë jo i qetë, i parehatshëm dhe jo çlodhës. Të gjithë hasim probleme me gjumin ndërkohë që një nga faktorët kryesorë të gjumit jo...

Gjyqi i Mediut/ Familjarët e viktimave kërkojnë dëshminë e Efraim Diverolit e David Packouz!...

Familjarët e viktimave të Gërdecit kanë kërkuar që në gjyqin për Fatmir Mediun të merret edhe dëshmia e 12 personave të tjerë. Mes listës,...

Gjimshiti gati për Juventus: Kemi treguar se dimë si t’i bëjmë keq

Bergamaskët” e Atalanta arritën një tjetër rezultat pozitiv, në javën e 6 të Kampionatit italian të futbollit, Serie A, teksa mbrëmjen e së mërkurës...

Pse europianët paguajnë më shumë për iPhone-ët e tyre se amerikanët?

Apple është i njohur për prodhimin e produkteve me çmime të larta, dhe gama e re e telefonave të tyre nuk është ndryshe. iPhone...

Edi Rama: KFOR-i është NATO dhe jo një forcë pushtuese për llogari të Serbisë....

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas debateve të fundit, në lidhje me kërkesën e tij që Veriu i Kosovës të menaxhohet nga KFOR-i. “Në kuadrin...

“Rënia drastike e numrit, nga marrëveshja Rama-Sunak“, Ambasadori britanik: 90% më pak emigrantë shqiptarë

Ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar, Alastair King Smith, deklaron se pas nënshkrimit të marrëveshjes mes kryeministrit Sunak dhe kryeministrit Rama ka pasur një ulje...

Jo vetëm Mbappe për sulmin, Reali s’heq dorë nga kapiteni i Premier League

Jo vetëm Kylian Mbappe për sulmin e ri të Realit të Madridit. Merkato e verës së ardhshme pritet të jetë e zjarrtë në kryeqytetin...