26.05.2024 07:09
Home Tags Biomanufacturing

Tag: biomanufacturing

Finalja Partizani – Egnatia pritet me interes edhe nga FC Ballkani në Kosovë

Fituesi i titullit kampion në Shqipëri pritet me mjaft interes edhe nga kampionët e Kosovës, FC Ballkani, pasi do të vendosë edhe pozicionimin e...

Emigrantët: Marrëveshja e pensioneve, një fitore

Mijëra emigrantë shqiptarë mbushën pallatin e sportit “E ëork arena” të Milanos më flamuj kuq e zi. Ata u shprehën të të kënaqur për...

Shenjat më me fat dhe pa fat të javës, 26 maj deri më 1...

ME FAT Binjakët, Shigjetari, Virgjëresha, Peshqit, Demi, Akrepi, Ujori dhe Luani i ditëve të para, fillon një epokë e re për ju, plot zhvillime të...

KFOR: Nuk negociuam për tërheqjen e aresorëve serbë në Banjskë në sulmin e 24...

Misioni i NATO-s në Kosovë, KFOR ka hedhur poshtë raportin e publikuar nga Grupi Ndërkombëtar i Krizave, “Kosova e Veriut: Pohimi i sovranitetit mes...

Përse Edi Rama i mbush stadiumet me diasporën?

Nga Ylli Pata Teoria e dërgimit me autobuzë nga Lezha apo Dibra në Milano e administratës, natyrisht që këtë herë bëhet me qesharake se të...

Final 4/ Sot finalja Partizani – Egnatia në ‘Air Albania’

Partizani dhe Egnatia luajnë këtë të diel në orën 19:00 në "Air Albania" pë finalen e madhe të sezonit në Superligë. Sipas skemës së...

Rezoluta për Srebrenicën, shuplakë për politikat gjenocidale serbe

Rezoluta për Srebrenicën, një shuplakë për politikat gjenocidale serbe dhe një mirënjohje për viktimat Të gjitha përpjekjet e deritanishme të Serbisë për t’i paraqitur betejat...

Analiza e CNN: Partia AfD e Gjermanisë ka shkuar shumë larg

Një ligjvënës gjerman i krahut të djathtë bëri komente që shiheshin aq shpërthyese jashtë rrjedhës kryesore të diskursit politik të pranueshëm, saqë partia e...

Dy shenjat më me fat të Horoskopit për ditën e nesërme

Shenja më me fat mes jush, sipas horoskopit të Paolo Fox për nesër, është ajo e Bricjapit: surpriza që vijnë, dëshira për të zgjeruar...

Edi Rama nga Milano: Veni, Vidi, Vici…

Nga Ervin Lera/ Të gjithë e dimë dhe e kemi parë në vazhdimësi, se Kryeministri Rama, ka shkuar shumë shpesh në Italinë fqinje dhe nuk...