04.03.2024 01:36
Home Tags Donal Trump

Tag: Donal Trump

Bëni pjesë në listë? Njihuni me 3 shenjat e horoskopit që martohen me partnerë...

Të gjithë kanë pyetje në takimin e parë për partnerin/en! Për pasionet, librat dhe filmat e preferuar, por disa shenja të horoskopit kanë dallim...

Pjesë e BBV3? Luiz Ejlli: Në këtë datë do hyj aty

Luiz Ejlli gjatë koncertit të djeshëm në Korçë ka paralajmëruar një surprizë që lidhet me BBV3. Ai ka lënë të nënkuptohet se më datë 16mars...

Telashe për Biden, konsiderohet tepër i vjetër për të drejtuar dhe nga votuesit e...

Një sondazh i kryer nga "New York Times" tregon se votuesit e Partisë Demokratike të SHBA-së janë gjithnjë e më të shqetësuar për moshën...

Pse dëgjimi i muzikës “live” na shkakton kaq shumë emocione

Ndoshta kushdo që ka dëgjuar muzikë live mund të konfirmojë se tingëllon shumë më mirë sesa kur dëgjojmë të njëjtën muzikë, për shembull, përmes...

Haley shënon një fitore në Kolombia, a do ta frenojë Trumpin?

Nikki Haley ka fituar zgjedhjet paraprake republikane në Qarkun e Kolombias, duke shënuar fitoren e parë në fushatën për marrjen e nominimit për zgjedhjet...

“Refuzoi të firmosë fletëthirrjen”, GJKKO tregon arsyen pas shtyrjes së seancës për Sali Berishës

Është shtyrë sot seanca në lidhje me kërkesën e ish-kryeministrit Sali Berisha në lidhje me revokimin e masës së sigurisë “arrest shtëpie”. GJKKO ka...

Lëkundje tërmeti në Greqi, ja ku ishte epiqendra

Greqia është tronditur nga një tjetër tërmet këtë të hënë. Tërmeti me magnitudë 3.5 ballë ka ndodhur pranë Kastellorizos, sipas Institutit Gjeodinamik të Observatorit Kombëtar...

Helikopterët Black Hawk dhe dronët Bayraktar “pushtojnë” Kuçovën, edhe opozita i bashkohet ceremonisë. Çfarë...

Hapja e bazës ajrore në Kuçovë u zhvillua mes helikopterëve, avionëve dhe dronëve luftarakë që janë pjesë e kësaj baze. Nuk ka munguar pjesëmarrja e...

Dronët Bayraktar në qiellin e Shqipërisë, çfarë nuk dimë për mjetin luftarak pa pilot

Përveç bazës së NATO-s në Kuçove, kurioziteti ishte i madh edhe për të parë shfaqjen e parë të tre dronëve Bayraktar që Shqipëria i...

Ndryshon kursi i këmbimit, çfarë ndodhi në fillim të javës me Euron e Dollarin…

Kursi i këmbimit ka hyre në momentin kur efekti turistik është më i fortë se kurrë, për shkak të numrit te larte te turisteve...