17.06.2024 03:49
Home Tags Fidel Castro

Tag: Fidel Castro

Gonxhja: Nis restaurimi i Urës së Zogut

Kanë nisur punimet përforcuese në Urën e Matit, e njohur si “Ura e Zogut”, monument kulture, për vlerat e saj arkitektonike të kohës. Lajmi...

Gjendet i vdekur gjenerali italian, dyshimet e para

Është gjetur i vdekur, mëngjesin e sotëm, gjenerali Claudio Graziano, ish-shefi i shtabit të Mbrojtjes dhe president i komitetit ushtarak të BE-së. Në vitin...

“E nisi mbretëresha, e përfundoi Mbreti”, deputeti i PS reagon pas lënies në fuqi...

Deputeti socialist Erion Braçe ka reaguar pasi ish-kryeministri Sali Berisha e humbi apelin në “Komisionin Special të Apeleve të Emigracionit” në Londër, me Ministrinë...

Media amerikane: Shtatë atraksionet turistike më të vlerësuara në Shqipëri për 2024

E vendosur përgjatë Gadishullit Ballkanik, Shqipëria është një perlë në zhvillim që ofron një ndërthurje magjepsëse të peizazheve natyrore mahnitëse, historisë së pasur dhe...

Sergio Ramos e mbyll me Sevillan, dy alternativa për të ardhmen

Sergio Ramos mbajti verën e kaluar premtimin për t’u rikthyer te Sevilla, skuadra e tij e zemrës dhe ajo ku hodhi hapat e para...

Berisha mbetet ‘non grata’ në Angli, analisti : Akuzë e drejtpërdrejtë, ka lidhje me...

Ish kryeministri Sali Berisha, humbi të hënën apelin e tij kundër ndalimit të hyrjes në Britani. Berisha do të vijojë të jetë kështu ‘non...

Kosova “kthen” nga Shqipëria: Bien 70% importet me Serbinë, rriten me vendin tonë!

Drejtori i Doganës në Kosovë, Agron Llugaliu pohon se pas vendosjes së vendosjes së masave të sigurisë nga qeveria, është niveli i importit nga...

S’kishte plan për vrasjen e Rugovës në Tiranë

Nga Xhavit Haliti Kjo është e vërteta lidhur me uljen e aeroplanit në Aeroportin e Rinasit në Tiranë, me anëtarët e delegacionit të Kosovës në...

“Kemi analizuar kundërshtarin”/ Ndeshja ndaj Kroacisë, Mitaj: Do luftojmë fort për rezultat të mirë

“Unë ku futem në fushë, nuk kam emocione. Kur kemi 60 mijë tifozë shqiptarë, është ndjenjë shumë e bukur. Vetëm emocione të miat, jo...

Veliaj inspekton godinat e reja te “5 Maji”: Në shtator gati lagjja e re!...

Dy godina të reja në lagjen “5 Maji” në Tiranë janë në përfundim dhe shumë shpejt do të strehojnë familjet e prekura nga tërmeti....