18.05.2024 01:40
Home Tags Itali

Tag: itali

“Vula” e PD-së/ Gjykata e Apelit cakton datën, ja kur do të rinisë shqyrtimi...

Gjykata e Apelit në Tiranë ka caktuar 11 qershorin (ora 10:00) si datën kur do të rinisë sërish gjykimin e vulës dhe statutit të...

Arrestohen në SHBA dy shtetas kinezë, akuzohen për mashtrime me kriptovaluta

Autoritetet amerikane kanë ngritur akuza ndaj dy shtetasve kinezë për mashtrimin e disa viktimave me kriptovaluta që kapin shumën prej të paktën 73 milionë...

22 gola dhe 10 asistime, Cole Palmer zgjidhet lojtari më i mirë i ri...

Cole Palmer ka fituar çmimin e futbollistit të ri të vitit në Premier League. Ylli i Chelsea-t, i lindur në vitin 2002, deri më tani...

Zelensky nënshkruan ligjin që lejon të dënuarit me burg të shërbejnë në ushtri

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, e ka nënshkruar të premten një ligj, i cili i lejon të dënuarit me burg të shërbejnë nën kushte...

Horoskopi ditor për nesër, e Shtunë 18 Maj 2024

Dashi Ju nuk ndaheni dot nga e kaluara. Ju këshillojmë se është e kotë të mendoni për diçka që i përket së shkuarës. Gjeni forcat...

Kosova nuk u anëtarësua në KiE, Haradinaj “shpërthen” ndaj Kurtit

Dështimi i Kosovës për anëtarësim në Këshillin e Evropës sot duhet t’i faturohet kryeministrit Albin Kurti, ka deklaruar kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e...

Pamjet/Operacioni i SPAK, RENEA ‘zbarkon’ në vilat e bosëve të krimit, ngjiten me shkallë

 Ministri i Brendshëm Taulant Balla ka publikuar pamje nga operacioni i SPAK, ku janë lëshuar dhjetëra urdhër arreste për personazhe të botës së krimit. Sikurse...

Të pasur dhe besimtarë? Ja çfarë thonë 5 fetë kryesore për paranë

Qoftë nëse bëhet fjalë për shifrat në ekranin e bankomatit apo për një çantë floriri përrallash, dëshira për pasuri është po aq e vjetër...

Zbulohet udhëtimi i parë i Mbretit Karli III jashtë vendit, pasi zbuloi se vuante...

Mbreti Karli III dhe Mbretëresha Camilla do të shkojnë në Francë më 6 qershor për përkujtimet zyrtare të 80-vjetorit të zbarkimit të Normandisë, ka...

Spanja ndalon ankorimin e anijeve që transportojnë armë për Izraelin

Spanja nuk do të autorizojë anijet që transportojnë armë për Izraelin që të hyjnë në portet e saj. Kështu ka thënë ministri i Jashtëm i...