26.05.2024 08:07
Home Tags Jake Auchincloss

Tag: Jake Auchincloss

A dashurojmë me zemër apo me tru? Ja si përgjigjet doktor Mentor Petrela

Mentor Petrela vjen në këtë rrëfim në “Profil” me përulësinë e një mjeku të madh, me mençurinë e fituar nga edukimi dhe përvoja, dhe...

Berisha i nxjerr fotot në takimin e Ramës në Milano, qytetarja: Sali efendi, vetëm...

Edhe në këtë takim të dytë të kryeministrit Edi Rama me shqiptarët e diasporës, Sali Berisha sërish ka hedhur akuza të bazuara te ‘qytetari...

Nga drama e eksodit, deri tek suksesi i shqiptarëve në Itali. Rama kryen edhe...

Nga Nga Anesti Barjamemaj A2 CNN I tejmbushur me njerëz dhe i skuqur nga flamuri kuqezi, pallati i sportit në Milano këtë fundjavë foli shqip....

Fotolajm/ Sylvinho në stadium, tifozët e Partizanit dhe Egnatias spektakël me koreografitë

Ka nisur në 19:00 finalja e Superligës së futbollit. Partizani dhe Egnatia kërkojnë trofeun e kampionatit të 85-të, ndërsa afro 10 mijë tifozë në...

Pse u interesua Ahmet Zogu për Haxhi Lleshin, Myslim Pezën dhe Mustafa Gjinishin

Nga Hysen Selmani/ Shpesh herë, shtypi evropian dhe ai amerikan, ka trajtuar temën e kujtimeve të Mbretit Shqiptar, Zogu i I-rë, të cilat, ai i...

Basha bën premtimin: Po u bëra kryeministër do liberalizoj vizat me SHBA

Duke folur për sfidat e liberalizimit të vizave me BE, kryetari i PD, Lulzim Basha, në podcastin e rradhës shprehu zotimin e tij të...

Finalja Partizani – Egnatia pritet me interes edhe nga FC Ballkani në Kosovë

Fituesi i titullit kampion në Shqipëri pritet me mjaft interes edhe nga kampionët e Kosovës, FC Ballkani, pasi do të vendosë edhe pozicionimin e...

Emigrantët: Marrëveshja e pensioneve, një fitore

Mijëra emigrantë shqiptarë mbushën pallatin e sportit “E ëork arena” të Milanos më flamuj kuq e zi. Ata u shprehën të të kënaqur për...

Shenjat më me fat dhe pa fat të javës, 26 maj deri më 1...

ME FAT Binjakët, Shigjetari, Virgjëresha, Peshqit, Demi, Akrepi, Ujori dhe Luani i ditëve të para, fillon një epokë e re për ju, plot zhvillime të...

KFOR: Nuk negociuam për tërheqjen e aresorëve serbë në Banjskë në sulmin e 24...

Misioni i NATO-s në Kosovë, KFOR ka hedhur poshtë raportin e publikuar nga Grupi Ndërkombëtar i Krizave, “Kosova e Veriut: Pohimi i sovranitetit mes...