14.07.2024 10:38
Home Tags Koreja Jugut

Tag: Koreja Jugut

Sherr brenda familjes shqiptare në Athinë, vjehrri godet me armë dhëndrin

Një sherr brenda familjes shqiptare për pak përfundoi në tragjedi në Athinë. Sipas burimeve, pas një sherri në mes vjehrrit dhe dhëndrit për të sqaruar...

Pak pas atentatit të Trump, mesazhi që mori stafi i fushatës së Biden: Përmbahuni...

Fushata e Presidentit Joe Biden i dërgoi një shënim stafit, menjëherë pas të shtënave në tubimin e ish-presidentit Donald Trump, duke i kërkuar atyre...

Atentati ndaj Trump, reagon Macron: Tragjedi për demokracinë

Presidenti francez Emmanuel Macron shprehu shqetësimin për atentatin ndaj Donald Trump, viktimë e një atentati të shtunën gjatë një mitingu parazgjedhor, duke e cilësuar...

Fluks në akset rrugore, shqiptarët e Kosovës drejt Shqipërisë për të kaluar fundjavën

Në pikun e sezonit turistik, me fluksin e lartë të pushuesve disa akse kryesore mbeten problematike, konkretisht gjatë fundjavës. Pushuesit e shumtë nga Kosova kanë...

Atentati ndaj Trump i paralajmëruar, dëshmitari: Autori ishte mbi çati, siguria nuk më dëgjoi

Një burrë që ishte i pranishëm në atentatin ndaj Donald Trump, ka zbuluar se ai kishte paralajmëruar agjentët e Shërbimit Sekret për një person...

“Tragjedi për botën demokratike”/ Kryeministri Rama reagon për atentatin ndaj ish presidentit Trump

“Është shqetësuese të shohësh që një kandidat për President të Shteteve të Bashkuara të qëllohet gjatë një tubimi dhe të dëgjosh se një pjesëmarrës...

Atentati ndaj Trump, Begaj: Dënojmë fuqishëm sulmin dhe format e dhunës politike

Presidenti Bajram Begaj ka reaguar lidhur me atentatin ndaj ish-Presidentit Donald Trump, i cili mbeti i plagosur në veshin e djathtë, pas të shtënave...

FBI identifikon sulmuesin, kush është autori 20 vjeçar që qëlloi me armë Donald Trump!...

FBI ka identifikuar Thomas Matthew Crooks si personin e armatosur të përfshirë në atentatin kundër ish-presidentit Donald Trump. Në një deklaratë, hetuesit federalë thanë: “FBI-ja...

Bëjeni të “shkrihet” me vetëm një fjali, në varësi të shenjës së tyre

Secila femër tregon në mënyrën e saj se si ndihet për mashkullin që i ka “rrëmbyer” zemrën. Të tjerët do të “hapin” menjëherë zemrat e...

Sulmi ndaj Trump/ Kush janë presidentët e SHBA-ve që u kanë mbijetuar tentativave për...

Ish-presidenti Donald Trump u qëllua të shtunën gjatë një mitingu në Pensilvani, pasi u qëllua me armë. Plumbi i preku veshin e djathtë, por...