04.03.2024 12:47
Home Tags Libani

Tag: Libani

Lëkundje tërmeti në Greqi, ja ku ishte epiqendra

Greqia është tronditur nga një tjetër tërmet këtë të hënë. Tërmeti me magnitudë 3.5 ballë ka ndodhur pranë Kastellorizos, sipas Institutit Gjeodinamik të Observatorit Kombëtar...

Helikopterët Black Hawk dhe dronët Bayraktar “pushtojnë” Kuçovën, edhe opozita i bashkohet ceremonisë. Çfarë...

Hapja e bazës ajrore në Kuçovë u zhvillua mes helikopterëve, avionëve dhe dronëve luftarakë që janë pjesë e kësaj baze. Nuk ka munguar pjesëmarrja e...

Dronët Bayraktar në qiellin e Shqipërisë, çfarë nuk dimë për mjetin luftarak pa pilot

Përveç bazës së NATO-s në Kuçove, kurioziteti ishte i madh edhe për të parë shfaqjen e parë të tre dronëve Bayraktar që Shqipëria i...

Ndryshon kursi i këmbimit, çfarë ndodhi në fillim të javës me Euron e Dollarin…

Kursi i këmbimit ka hyre në momentin kur efekti turistik është më i fortë se kurrë, për shkak të numrit te larte te turisteve...

Sapun patriotik

Nga Edison Ypi Dikush që kishte qënë ca ditë në Kosovë ma shiti një sapun “të jashtëm” që e kishte pru prej andej. Me ta...

Kremlini publikon bisedën e ushtarakëve gjermanë: Flasin për një sulm nga Kievi, reagon Berlini

Ministri i Mbrojtjes i Gjermanisë ka akuzuar Rusinë për kryerjen e një “lufte informacioni” që synon krijimin e përçarjeve brenda vendit. Komentet vijnë pas publikimit...

Avionët ushtarakë italianë inaugurojnë bazën e Kuçovës, demonstrime edhe nga helikopterët Black Hawk

Hapja e bazës ajrore taktike në Kuçovë u mbyll me një shfaqje nga helikopterët Black Hawk, që u ndoq nga të pranishmit.

Horoskopi javor/ Astrologe Meri Gjini paralajmëron këtë shenjë të horoskopit: Kini kujdes marrëdhëniet në...

Astrologia Meri Gjini ishte mëngjesin e sotëm në një emision televiziv bëri parashikimin e Horoskopit për javën që sapo nisi. E nisim javën me...

Pas bazës ajrore në Kuçovë, projektohet baza detare e NATO-s në Porto Romano, Rama:...

Rama: Dua t’i shpreh falënderim të gjithë atyre që kontribuan, duke nisur nga aleatët tanë të NATO-s, me shpresën dhe besimin që kjo bazë...

Baza ajrore e NATO-s, kryeministri Rama: Dikur, Kuçova mbante avionët bombardues të Rusisë, sot...

Rama në inaugurimin e bazës ajrore të NATO-s: Shqipëria, me këtë bazë konsideroj një vend strategjik i Perandorisë Sovjetike, përballë Evropës Perëndimore. Këtu në...