26.07.2021 07:32
Home Tags Opinion

Tag: opinion

Dy gra zyrtarizojnë martesën në Mal të Zi

Dy gra kanë zyrtarizuar, edhe para ligjit, bashkimin e tyre në Mal të Zi, duke shënuar herën e parë që ndodh një gjë e...

Pandemia, valë dorëheqjesh masive mes punonjësve amerikanë

Ndërsa lehtësohet situata e pandemisë së koronavirus në Shtetet e Bashkuara, ekspertët thonë se një numër i paprecedent njerëzish po zgjedhin të lënë punën...

Shenjat zodiakale që mezi e marrin veten nga një ndarje

Këto janë shenjat e zodiakut të cilave u duhet më shumë kohë të shërojnë zemrën pas një plagosjeje në dashuri! Demi Për Demin, emocionet e...

Djali i George Soros kalon pushimet në Shqipëri dhe poston foton me Ramën: Kënaqësi...

Alex Soros, djali i filantropistit George Soros, po i kalon pushimet në bregdetin shqiptar. Ai ka postuar një foto teksa shihet në shoqërinë e kryeministrit...

Greqia vendos për fillimin e vaksinimit të 12-15-vjeçarëve

Greqia do të zgjerojë fushatën e saj të vaksinimit kundër COVID-19 edhe te moshat 12-15 vjeç në gusht, njoftoi sot ministri i Shëndetësisë, Vassilis...

Kolaudimi i automjeteve/ Blendi Gonxhe del me paralajmërim të fortë, ja çfarë pritet

Drejtori i Përgjithshëm i Shërbimeve Rrugore, Blendi Gonxhe ka bërë një paralajmërim të fortë për nxjerrjen nga qarkullimi të mjeteve që janë në gjendje...

Shalsi, vizitë në një biznes: Rritje e kërkesës në tregun vendas dhe të huaj

Rritja e kërkesës si në tregun vendas ashtu edhe për eksport sjellë rritje të investimit të bizneseve. Ministri i Shtetit për Mbrojtjen e Sipërmarrjes, Eduard...

U rindërtua pas tërmetit/ Rama: Shkolla “Bedrie Bebeziqi” në Durrës fiton çmimin ndërkombëtar të...

Shkolla “Bedrie Bebeziqi” në Durrës, është shpallur fituese e çmiimit prestigjioz ndërkombëtar të arkitekturës. Lajmin e ka bërë të ditur kryeministri Edi Rama me...

“Gjëra që të gëzojnë zemrën”, këngëtarja shqiptare merr surprizën e papritur

Të jesh një personazh i njohur ke gjithmonë privilegjin të marrësh nga pak dashuri kudo që shkon. Shumë të njohur surprizohen herë pas here...

Vetëm 14% të vaksinuar në Kosovë, ekspertët e Shëndetësisë japin alarmin për një valë...

248 mijë e 747 persona, apo rreth 14 për qind e popullsisë, janë vaksinuar kundër COVID-19 deri tani në Kosovë. Njohës të shëndetësisë thonë...