23.06.2021 11:03
Home Tags Paqesor

Tag: paqesor

Të gjithë dështakët e “fitores” së Lulzim Bashës, me shifra

Ekipi i Lulzim Bashës ka arritur të sjellë rreth 85 mijë vota më pak, sesa objektivi i caktuar nga kreu i PD. Objekti i...

Rama këshillë të rinjve që jetojnë jashtë vendit: Bëni dhe pak qejf se jeta...

Në sesionin e gjashtë të prezantimit të aplikantëve që jetojnë jashtë vendit, në nismën “Gati për Shqipërinë”, kryeministri Edi Rama ka deklaruar se pas...

Varhelyi: Fillimi i negociatave me Shqipërinë dhe MV mbetet prioritar

Fillimi i negociatave për anëtarësimin në BE të Shqipërisë dhe MV mbetet çështje prioritare, deklaroi eurokomisioneri për Zgjerimin dhe Politikat e Fqinjësisë, Oliver Varhelyi,...

Risia digjitale, si të gjesh punë dhe të punësosh shpejt

Tregu i punës është dinamik dhe po ndryshon shpejt. Agjencia Kombetare e Shoqërisë së Informacionit mundëson për herë të parë një sistem dhe infrastrukturë...

Trajneri i Norwich City me fjalë të mëdha për Milot Rashicën

Milot Rashica tashmë është lojtar i Norwich City. Norwich City ka konfirmuar gjatë ditës së marte se ka transferuar sulmuesin e Kombëtares së Kosovës,...

Do t’i vini flakën kësaj jave, ja ç’kanë parashikuar yjet për këto data

Dashi Nuk do të lejoni që të tjerët t’ju mënjanojnë. Do të doni me çdo kusht t’ju dalë juaja. Bëni kujdes, sepse kjo do...

Ballkani pengon Ballkanin për integrimin në BE

Nga Plator Nesturi Nuk ka qenë hera e parë që ndodh kur Ballkani pengon Ballkanin për integrimin në BE. Vite të shkuara ishte sërish Maqedoni...

I nxehti afrikan në Shqipëri, çfarë të bëni për ta shmangur: Nëse ndiheni keq...

I nxehti afrikan ka mbërthyer tashmë të Shqipërinë duke bërë që vlerat maksimale të ditës të kapin temperaturat e 40 gradë. Nisur nga kjo...

Manastirliu: Vazhdojmë planin derisa qytetari i fundit të jetë vaksinuar

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka shkruar në një status në rrjetet sociale se plani kombëtar i vaksinimit do të vazhdojë derisa qytetari i...

Blinken në Gjermani për rigjallërimin e marrëdhënieve

Gjatë vizitës së tij të parë në Gjermani, sekretari i Shtetit i SHBA, Antony Blinken do të takohet me kancelaren Angela Merkel dhe ministrin...