17.10.2021 09:35
Home Tags Qeni

Tag: qeni

Nis Maratona e Tiranës/ Kryebashkiaku Veliaj: Treguesi më i bukur i një Tirane që...

Nis zyrtarisht Maratona e Tiranës pas një viti pushim për shkak të pandemisë së Covid 19, me të cilën u përball e gjithë bota....

A e dini se çfarë i ndodh organizmit nëse konsumoni Thana?

Ngjajnë me qershinë, por janë krejt ndryshe. Po flasim për thanën, të ëmblin e të thartin frut. Thana ka disa vendlindje, duke nisur nga...

Covid-19, testet e antigjenit funksionojnë më mirë nga sa pritej

Të ashtuquajturat teste të rrjedhës anësore (LFT), testet e antigjenit të bëra vetë, të përdorura gjerësisht në Britaninë e Madhe, si edhe në vendet...

“Ju uroj një të diel të qetë”, Rama poston videon nga parku i rinovuar...

Kryeministri Edi Rama e ka nisur mëngjesin e kësaj të diele me pamje nga parku i rinovuar i Mbretëreshës Geraldinë në Burrel. Në videon e...

Pogba dhe Real Madridi afrohen gjithnjë e më tepër

Ylli francez, Paul Pogba është duke menduar seriozisht largimin nga Manchester United për t’u transferuar te Real Madridi. Pogba ende nuk ka rinovuar me “Djajtë...

Tirana zhvillon sot ‘Maratonën 2021’, në garë 2500 vrapues/ Ja cilat akse janë të...

Zhvillohet sot në Tiranë edicioni i 5-të i Maratonës së Tiranës 2021, një nga eventet më të mëdha sportiv në kryeqytet. Në këtë Maratonë...

Si të pushoni dhimbjen e kokës pa ilaçe

Pikëpyetjet mbi dhimbjet e kokës apo migrenën janë të pafundme, megjithatë kur bëhet fjalë për të dyja një gjë është e sigurtë: dhimbja nuk...

Dy shenjat e horoskopit me fat për sot

Dashi-Një mik i vjetër mund t’ju kërkojë ndihmë financiare sot. Nipërit dhe mbesat do të jenë një burim kënaqësie e jashtëzakonshme për gjyshërit e...

Kosova sot në zgjedhje lokale/ 41,012 qytetarë u drejtohen kutive për herë të parë

Qytetarët e Kosovës sot vendosin për kryetarët e ardhshëm të komunave dhe për përfaqësuesit e tyre në Kuvendet Komunale. Për këto zgjedhje lokale të...

Kthjellime dhe rritje temperaturash, parashikimi i motit për sot

Ditën e sotme vendi ynë mbetet në mbizotërimin e kushteve të qëndrueshme atmosferike, duke sjellë alternime kthjellimesh dhe vranësirash të pakta. Sipas Meteoalb parashikohet...