Ish-ministri i Shëndetësisë, Matt Hancock, ka dalë nga shtëpia pas zbulimit të ska nd alit se ks ual me sekretaren e tij, Martha. DailyMail publikoi disa foto të Matt Hancock që dërgonte valixhet dhe rrobat e tij në makinë, ndërsa i vetmi që e përcolli ishte qeni i familjes.

Hancock, 42 ​​vjeç, mbante në kokë një kapelë bejsbolli dhe me një syze. Ndër kutitë, kishte dhe një aparat kafeje Nespresso, tek e cila shkruante: Delikate, mbajeni me kujdes!