28.05.2024 07:53
Home Tags Rindertimi

Tag: rindertimi

Çfarë i bashkon ishujt e opozitave shqiptare?

Nga Ylli Pata Dashamir Shehi, një politikan veteran i së djathtës, si dhe Myslim Murrizi, gjithashtu një politikan aktiv i kësaj pjese të politikës shqiptare...

Mashtrimi me mikrokreditë/ Guvernatori Sejko: Banka ka ngritur një grup pune, do vendosim një...

Banka e Shqipërisë ka vënë nën administrim dy institucionet financiare jo banka Microcedit Albania dhe FINAL, pasi i hoqi në mënyrë të menjëhershme licencën. Ortakët...

“Shijojnë më shumë gjuetinë”/ Lori Hoxha reagon pas “After Party” të “BBV”

Lori Hoxha ka reaguar për herë të parë pas festës që u zhvillua një natë më parë me banorët e “Big Brother Vip Albania...

Britania e Madhe, mbështetje Shqipërisë për reformën në drejtësi

Bashkëpunimi mes Shqipërisë dhe Mbretërisë së Bashkuar po njeh zhvillime të reja pozitive. Ministri i Drejtësisë, Ulsi Manja zhvilloi një takim produktiv me ambasadorin britanik...

Milan gjen zëvendësuesin e Giroud, por klubet e Premier League bëhen pengesë

Me largimin e Olivier Giroud drejt MLS në Amerikë, Milan-i është në kërkim të një qendërsulmuesi. Sipas raportimeve të medieve italiane emri më i...

Berisha “non grata” në Britani. Gjykata tregon për Top Channel kur e shpall vendimin

Do të duhet të paktën edhe katër javë të tjera kohë, për të mësuar nëse ish kryeministri Sali Berisha do të vijojë ta ketë...

Putin thotë se Shtetet e Bashkuara me përshkallëzimet ‘kërkojnë konflikt global’ (fotot)

Presidenti rus Vladimir Putin akuzonte sot se Shtetet e Bashkuara kërkojnë “konflikt global” dhe se “përshkallëzimet e vazhdueshme do të çojnë në pasoja serioze”. Duke...

Pjesë edhe flamuri shqiptar, miliarderi amerikan planifikon të zhytet drejt Titanikut

Një miliarder nga Ohaio po planifikon një ekspeditë në thellësitë e Titanikut, duke synuar të rivendosë besimin në sigurinë e sipërmarrjeve të tilla pas...

Finalja e Conference League, policia greke në alarm, frikë nga pritat e tifozëve rreth...

Janë rreth 6 mijë policë grekë të mobilizuar për finalen e Conference League-s mes Fiorentinës dhe Olympiacosit, që do të zhvillohet nesër, në mbrëmje,...

FOTO/ 17-vjeçari tunizian rrahu dhe mbyti 28-vjeçaren, qeshi gjatë s*ksit

Një 17 vjeçar tunizian ka rrahur dhe mbytur një grua 28-vjeçare. Shkaku i krimit, sipas mediave të huaja, është se viktima ka qeshur gjatë...