03.12.2023 12:54
Home Tags Sabiani

Tag: Sabiani

Caktohet masa e sigurisë për Naim Murselin dhe dy të arrestuarit, akuzat që rëndojnë...

Gjykata Themelore në Prishtinë ka caktuar masën e sigurisë “arrest me burg” për Naim Murselin, i dyshuar si porositës i vrasjes së bashkëshortes së...

Dhjetori i festave, çfarë ndodh këtë muaj në Tiranë

Mbyllet nëntori kuq e zi duke i lënë rrugë festave të dhjetorit, ku përgatitjet tanimë janë drejt fundit dhe pritet vetëm ndezja e dritave...

Në Bashkimin Europian, në vitin 2030? Shqipëria merr letrën e presidencës spanjolle

Shqipëria ka marrë më së fundi letrën e presidencës spanjolle të Bashkimit Europian, me kërkesën për paraqitjen e urdhërrëfyesve për kapitullin e parë të...

Pse rreth 127 milionë njerëz në botë rrezikojnë të vdesin nga mbinxehja e planetit?

Këtë vit në shumë shtete janë shënuar temperatura shumë të larta, edhe pas mbarimit të sezonit të verës. Sipas raportit më të ri nga...

AI mund të parashikojë infarktet e zemrës

Inteligjenca artificiale mund të parashikojë infarktet e zemrës që dhjetë vjet përpara, duke zbuluar ngushtimet minimale të arterieve të zemrës shumë kohë para rrezikut...

Datëlindja e Ibrahim Rugovës, Elisa Spiropali: Ishte një prijës me mision. Kur u bë...

Fillimi > -Politikë Datëlindja e Ibrahim Rugovës, Elisa Spiropali: Ishte një prijës me mision. Kur u bë e modës të talleshe me shqiptarinë, këtej...

Moti i keq “mbërthen” Europën, situatë kaotike me transportin në shumë shtete

Moti i keq ka mbërthyer Evropën këtë fundjavë. Gjermania, Austria dhe Zvicra janë shtetet më të prekura. Mynihu u bllokua pas reshjeve rekord...

Horoskopi për muajin dhjetor, dita më me fat për secilën shenjë

Megjithëse sezoni i festave është në lulëzim, ju jeni të fokusuar në ambiciet profesionale dhe të gdhendni suksesin kur Mërkuri hyn në Bricjap dhe...

Rrëfimi rrëqethës i këngëtares shqiptare: Ja si i shpëtova vdekjes

Këngëtarja e dashur për publikun shqiptar, e njohur me emrin artistik “Big Mama” ka folur rreth sfidave dhe fëmijërisë së saj. Në një intervistë...

Zaloshnja: Probabilitetet, vendi i dytë 7%, i treti 26%

Duke përdorur të gjitha statistikat e hollësishme futbollistike online të ndeshjeve që kombëtaret e Spanjës, Italisë, Kroacisë e Shqipërisë (të cilat bëjnë pjesë në...