23.06.2021 11:45
Home Tags Tokia

Tag: Tokia

Për një javë i skadon kontrata, Messi mban në ankth Barcelonën

Lionel Messi do të jetë i lidhur në kontratë me Barcelonës edhe për një javë. Më 30 qershor, 6 herë fituesi i Topit të...

Së shpejti në Itali, fillojnë përgatitjet për “Eurovision 2022”!

Një delegacion nga transmetuesi italian “RAI” ka udhëtuar drejt zyrave qendrore të EBU në Gjenevë për të nisur përgatitjet për “Eurovision 2022”. Ditën e...

Vjosa Osmani: Kosova ka miq të shumtë në Austri

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani është duke qëndruar në një vizitë zyrtare në Austri. Osmani ka thënë se Republika e Kosovës ka miq të...

Kim, në krah të institucioneve të drejtësisë: E kuptoj presionin në Shqipëri, por tregoni...

Ambasadorja e SHBA-së, Yuri Kim foli sot për Reformën në Drejtësi. Në një takim me kreun e KLP, Gent Ibrahimin, Kim u shpreh se...

“Do jetë një verë plot surpriza”, Meri zbulon shenjat më me fat të muajve...

Pjesë e emisionit “Rudina” në Tv Klan, ka qenë Meri Shehu e cila ka nxjerrë zbuluar se cilat do jenë shenjat e horoskopit më...

“Çantën në krahë, pi kafe në lokal, kokrrën e qejfit… ”/ S’do ta besoni...

Historia e borxhit mes Vjollcës dhe Zenunit në rubrikën “Shihemi Në Gjyq” tek “E Diela Shqiptare” ka thyer rekordin e çdo programi të momentit...

Paralajmërimi i OBSH: Mutacionet në të ardhmen mund të sfidojnë efektivitetin e vaksinave

Ndërkohë që më shumë njerëz vaksinohen çdo ditë kundër Covid-19, një epidemiologe e OBSH-së ka paralajmëruar se do të nevojiten vaksina të reja dhe...

Të gjithë dështakët e “fitores” së Lulzim Bashës, me shifra

Ekipi i Lulzim Bashës ka arritur të sjellë rreth 85 mijë vota më pak, sesa objektivi i caktuar nga kreu i PD. Objekti i...

Rama këshillë të rinjve që jetojnë jashtë vendit: Bëni dhe pak qejf se jeta...

Në sesionin e gjashtë të prezantimit të aplikantëve që jetojnë jashtë vendit, në nismën “Gati për Shqipërinë”, kryeministri Edi Rama ka deklaruar se pas...

Varhelyi: Fillimi i negociatave me Shqipërinë dhe MV mbetet prioritar

Fillimi i negociatave për anëtarësimin në BE të Shqipërisë dhe MV mbetet çështje prioritare, deklaroi eurokomisioneri për Zgjerimin dhe Politikat e Fqinjësisë, Oliver Varhelyi,...