10.12.2023 03:43
Home Tags Zhgenjim

Tag: zhgenjim

Temat “kombëtare” dominojnë fushatën zgjedhore në Serbi

Nga Dushan Komarçeviq REL Nga gjithsej 13 lista zgjedhore, tash për tash, që marrin pjesë në zgjedhjet parlamentare në Serbi, më 17 dhjetor, më shumë...

Dyshohet se mori mijëra euro për të vrarë Liridona Ademajn, të burgosurit tentojnë të...

Granit Plava, i cili dyshohet se është autori i vrasjes së Liridona Ademajt, ka qenë në qendër të një tentative sulmi nga të burgosurit...

Dimarco zbulon parashikimin e Asllanit: Krahasimi me Roberto Carlos me nderon

Inter fitoi me rezultatin 4-0 në shtëpi ndaj Udineses duke u rikthyer në vendin e parë të klasifikimit, me 38 pikë, dy më shumë...

Këto shenja Horoskopi kanë më pak gjasa për tu martuar

Dashi Ashtu si shenjat e tjera të zjarrit, Dashi njihet si i pasionuar – dhe ata pëlqejnë shfaqjet e mëdha të dashurisë. Megjithatë, ata mund...

Atmosfera e Krishtlindjes në Sarandë, Rama: Ndër më të bukurat sipas Forbes, Traveler dhe...

Magjia e festave të Fundvitit ka përfshirë edhe qytetin bregdetar të Sarandës, duke e renditur tregun e Krishtlindjeve ndër më të mirët në Europë. Kryeministri...

Fituesja e Nobelit për Paqe: Populli iranian do të triumfojë kundër sunduesve

Populli iranian do ta mposhtë përfundimisht autoritarizmin e vendosur nga Qeveria, e cila i ka humbur ligjshmërinë dhe mbështetjen e popullit, tha nga burgu...

Po i mbarojnë edhe BE-së paratë?

Jo vetëm Berlini grindet për para, por edhe Brukseli. Komisioni Europian parashikon të rrisë buxhetin e BE me 66 miliardë euro. Qeveria gjermane kërkon...

Rikthimi në fushë i Marash Kumbullës, Mourinho zbulon datën dhe detajet

Futbollisti shqiptar ka lënë pas dëmtimin e rëndë që pësoi në pranverë të këtij viti ndaj Milanit dhe tashmë ka rinisur stërvitjen me grupin...

Analiza e BBC për Vuçiç: Si u bë një radikal në moshën 23-vjeçare, kërkimi...

Aleksandar Vuçiç ka dominuar politikën serbe për dekadën e fundit, fillimisht si kryeministër dhe më vonë si president. Për mbështetësit ai është një udhëheqës...

Rekord në industrinë e muzikës, Taylor Swift fitoi mbi 1 mld dollarë gjatë turneut

Turneu i koncerteve të Taylor Swift, i quajtur “Erase” (Erase), i cili filloi në mars, vendosi një rekord të ri duke fituar rreth 1.04...