Moti i qëndrueshëm dhe me kthjellim vazhdon të mbizotërojë territorin shqiptar. Sipas Meteoalb, gjatë pasdites dhe mbrëmjes së nesërme parashikohet qe vranësirat të shfaqen në zonat Veriore dhe Lindore të vendit. Temperaturat e ajrit do të mbeten të pandryshuara në mëngjes, por rriten në mesditë duke luhatur vlerat minimale dhe maksimale nga -2°C në 16°C.

Era do fryjë e lehte ne toke dhe mesatare ne det me shpejtësi 45 km/h nga drejtimi Verior duke krijuar në det dallgëzimi 4 balle.