Cristiano Ronaldo ka folur më shanset që ka “Zonja e vjetër” për të fituar këtë sezon trofeun e Champions Leagues.

Ylli i Juventusit tashmë 35 vjeçar, në një konferencë për shtyp tha se skuadra e tij ka shanse reale për të triumfuar në këtë kompeticion.

“Është e vështirë dhe varët nga shumë faktorë, por unë mendoj se kemi mundësi reale për të triumfuar. Kemi lojtarë të mirë dhe mund të shpresojmë”, deklaroi portugezi.

Ndër të tjera lojtari foli edhe për karrierën e tij, ku u shpreh se asnjëherë nuk ka menduar se do të bëhej aq i suksesshëm.

I pyetur për golin më të vështirë të shënuar gjatë karrierës së tij, lojtari u përgjigj se ishte ai kundër ekipit të tij të tanishëm, Juventusit.

“Është e vështirë ta zgjedhësh një, por goli gërshërë kundër Juventusit ishte më i vështiri”, përfundoi ai.