Dashi-Dite shume e bukur dhe e mbushur me çaste te lumtura kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Do e adhuroni te qëndruarit pranë njeri-tjetrit. Beqaret do kalojnë një dite normale dhe pa ndonjë takim te jashtëzakonshëm. Mos bini ne pesimizëm. Ne planin financiar duhet te mendoheni shume here para se te kryeni shpenzime sepse situata mund t’iu dale tërësisht jashtë kontrollit.

Demi-Do keni goxha debatet te forta gjate kësaj dite me atë qe keni ne krah dhe do ndiheni vërtet keq. Qe gjendja te mos përkeqësohet me tepër, me mire qëndroni pak kohe larg njeri-tjetrit. Beqaret do jene Don Zhuane te vërtetë. Do bëjnë shume persona për vete. Ne planin financiar duhet t’i dëgjoni këshillat e miqve sepse ne te kundërt nuk do ja dilni dot.

Binjaket-Nëse tregoheni paksa me te zgjuar do mund te merrni gjithçka qe keni dëshiruar nga partneri juaj sot. Ai do jete ne humor dhe i gatshëm t’ua plotësojë dëshirat. Beqaret do fillojnë aventura te jashtëzakonshme dhe mjaft emocionuese. Ne planin financiar nuk pritet te keni vështirësi, kështu qe kryeni shpenzimet me te domosdoshme sa me pare.

Gaforrja-Dite shume e qete kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Gjithçka do iu realizohet si e kishin planifikuar, prandaj nuk do kenë për çfarë te qahen. Beqaret do jene ne humor dhe do argëtohen pa fund me miqtë. Do takojnë persona interesante neper mjediset ku do shkojnë. Ne planin financiar tregohuni sa me te matur dhe largpamës qe te mos keni vështirësi.

Luani-Priten turbullira te shumta sot ne jetën tuaj sentimentale. Shpeshherë do gjendeni përballë disa vështirësive te mëdha. Mos u nxitoni për asgjë. Për beqaret nuk do ndodhe asgjë e jashtëzakonshme. As sot nuk do mund te takoni personat qe keni ëndërruar. Gjendja financiare do lere për te dëshiruar. Nuk është koha e përshtatshme për te shpenzuar pa fund.

Virgjëresha-Bashkëpunimi, dialogu dhe mirëkuptimi do jene pjese e jetës suaj gjate kësaj dite. Do kaloni çaste fantastike pranë atij qe dashuroni te cilat nuk keni për t’i harruar lehte. Beqaret do fillojnë një histori dashurie te bazuar mbi tolerancën dhe ndjenjat e forta. Financat mund te kenë disa tronditje, për shkak se yjet do ju shtyjnë te shpenzoni kuturu.

Peshorja-Dite goxha e tensionuar dhe delikate kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Asgjë qe keni dëshiruar nuk do ju plotësohet. Beqaret do vazhdojnë kërkimin e shpirtit binjak, por fatkeqësisht pa shume fat. Duhet ende te bëjnë durim. Gjendja e financave do ketë edhe me shume përmirësime nga sa mendonit. Do merrni frytet e gjithë kujdesit qe keni treguar kohet e fundit.

Akrepi-Do kuptoheni mjaft mire sot me personin qe keni ne krah dhe do ndiheni gati edhe për te marre vendime te rëndësishme mbi te ardhmen. Beqaret nga ana tjetër duhet te tregohen sa me realiste ne mënyrë qe te mos gabojnë kapote lëndohen. Jo te gjithë ata qe do iu vijnë rrotull duan t’i bëjnë te lumtur. Beni pak ekonomi sot ne mënyrë qe financat te jene te qëndrueshme.

Shigjetari-Dite shume e ndërlikuar dhe delikate kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Mos u nxitoni për asnjë gjë sepse gjendja mund te përkeqësohet tej mase. Beqaret do kenë shume angazhime profesionale, por edhe familjare, prandaj nuk do kenë kohe te mendojnë për dashurinë. Financat do jene gjithë kohës te ekuilibruara dhe pa probleme.

Bricjapi-Analizojini me kujdes gjerat gjate kësaj dite dhe me pas vendosni për diçka. Partnerin do e keni gjithmonë pranë dhe do ju mbështesë. Beqaret do kenë dyshime edhe vete për atë qe duan te bëjnë, prandaj do stepen te pranojnë ftesa për takime. Sektori i financave do jete i qete. Do kryeni shpenzimet me te domosdoshme dhe gjendja do mbetet e mire.

Ujori-Dite shume e mërzitshme kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Nuk do merreni vesh si duhet me partnerin dhe nga momenti ne moment mund te lindin mosmarrëveshje te mëdha. Beqaret do fillojnë një histori dashurie emocionuese dhe afatgjate. Financat do vazhdoni t’i menaxhoni me përkujdes, prandaj gjendja do mbetet goxha e qëndrueshme.

Peshqit-Nëse nuk doni qe jeta juaj ne çift te marre një kthese te gabuar sot, duhet te tregoheni te kujdesshëm me ato qe do thoni dhe me ato qe do bëni. Beqaret do fiksohen pas pamjes se disa personave duke mos ju dhënë rëndësi detajeve te tjera. Mos u bazoni tek kjo për te krijuar një lidhje sepse do gaboni rende. Financat do kenë disa përmirësime te vogla.