Roma ka mundur 4-0 Lecce-n në javën e 25-të të kampionatit italian dhe është kthyer të fitorja pas një barazimi dhe tri humbjesh radhazi të marra në katër javët e fundit të Serisë A.Kjo fitore, e arritur falë golave të Under (13′), Mkhitaryan (37′), Dzeko (69′) dhe Kolarov (80′), ka ndihmuar verdhekuqtë të përforcojnë vendin e pestë në renditje dhe të shkojnë 3 pikë larg Atalanta-s së vendit të tretë, por zikaltrit kanë një ndeshje me pak.Ndalet kështu ecuria pozitive e Lecce-s, që vinte në këtë sfidë pas tri fitoresh radhazi në kampionat. Skuadra e Liverani-t mbetet në vendin e 16-të me 25 pikë.